۴۰ درصد فوتی‌های حوادث رانندگی آبان ماه قم مربوط به موتورسواران است

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: در حوادث رانندگی آبان ماه امسال در قم ۱۵ نفر در صحنه تصادف جان باختند که ۶ نفر معادل ۴۰ درصد مربوط به موتورسیکلت‌سواران است.

جلیل گودرزی فر در گفت‌وگویی بیان کرد: در این مدت ۹۶۲ تصادف رخ داده نیز مربوط به موتورسیکلت‌سواران بوده است که این حوادث یک هزار و ۱۳۸ مصدوم برجای گذاشته که معادل ۴۹ درصد کل مصدومان حوادث می‌باشد.

وی با اشاره به فوت ۱۵ نفر در حوادث رانندگی آبان ماه، بیان کرد: ۱۳ نفر از فوتی‌ها در محورهای مواصلاتی استان جان باخته‌اند و ۲ نفر نیز در تصادف های سطح شهر جان خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: در آبان ماه امسال ۳۵ هزار و ۸۲۷ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ استان برقرار و منجر به انجام ۹ هزار و ۵۸۲ ماموریت شد.

به گفته گودرزی فر، در این ماموریت ها به هشت هزار و ۶۷۲ نفر امدادرسانی شد.

وی بیان کرد: آبان ماه امسال یک هزار و ۷۹۹ حادثه رانندگی در استان قم رخ داد که یک هزار و ۴۳۴ حادثه شهری و ۳۶۵ حادثه نیز جاه ای بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این حوادث ۲ هزار و ۲۹۵ نفر مصدوم شدند که ۸۴۷ نفر به‌صورت سرپایی در محل حادثه درمان و یک هزار و ۴۳۳ نفر نیز با انتقال به بیمارستان درمان شدند.

سرپرست مرکز اورژانس ۱۱۵ قم گفت: در این حوادث، بالگرد اورژانس ۱۱۵ سه بار به پرواز درآمد و ۲ مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد./