پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به ۶۰ درصد رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات تا آغاز دولت سیزدهم ۲۰ درصد پیشرفت داشته افزود: در طول فعالیت این دولت اقدامات در این زمینه به حدود ۶۰ درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، عیسی زارع پور عصر چهارشنبه در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری گفت: در طول یک دهه گذشته موضوع شبکه ملی اطلاعات که از تأکیدات رهبر معظم انقلاب بوده در اولویت نبوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات تا آغاز دولت سیزدهم و در یک دهه گذشته ۲۰ درصد پیشرفت داشته افزود: در طول فعالیت دولت سیزدهم اقدامات در این زمینه به حدود ۶۰ درصد رسیده است.

زارعی پور گفت: در حال حاضر تمرکز ما بر روی افزایش کیفیت و بومی سازی تجهیزات است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی بومی گفت: به عنوان نمونه پیام رسان ایتا در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم ۲ و نیم میلیون کاربر داشته اما امروز ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و ترافیک آن رشد ۲۰ برابری داشته است.

وی افزود: نیاز اصلی کشور به اینترنت آمریکایی را جدا کردیم تا در صورت بروز مشکلات در کسب و کار مردم خللی ایجاد نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حوزه فیبر نوری پیشرفت ۷۰ درصدی داشته ایم افزود: در حوزه فضایی نیز در طی دهه گذشته پیگیری‌ها مطلوب نبوده اما از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۱۲ پرتاب صورت گرفته که این آمار برابر ۱۲ سال قبل است.
مهر قم/