قم در سالروز میلاد امام موسی کاظم(ع) غرق درجشن و سرور است

شهر مقدس قم در سالروز میلاد با سعادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم(ع) غرق در جشن و سرور است.

دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) طی دیشب و امروز با برگزاری آیین‌های مذهبی  ارادت خود را حضرت امام موسی کاظم(ع) پدر بزرگوار حضرت فاطمه معصومه(س) نشان دادند.

حرم مطهر کریمه اهل بیت (ع)‌ به همین مناسبت به صورت باشکوه آذین بندی و چراغانی شده و برنامه‌های متنوعی از جمله مدیحه سرایی مداحان اهل بیت و همچنین سخنرانی‌های مذهبی درخصوص فضائل و ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی  دراین مکان مقدس درحال اجراست.

مردم قم در جای‌جای این شهر مقدس با برگزاری آیین‌های جشن و سرور، میلاد حضرت امام موسی کاظم (ع) گرامی داشته ، بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) دختر گرامی آن امام همام میزبان قلب‌های پاک و باصفای هزاران زائر، عاشق و شیفتگان خاندان اهل‌ بیت(ع) عصمت و طهارت است که برای عرض تبریک در این اماکن مقدس گردهم آمده‌اند.

مراسم جشن و سرور در مسجد مقدس جمکران و بقاع متبرکه به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع) درحال برگزاری است و دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) این روز بزرگ را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

آیین‌های مذهبی به همین مناسبت  در مساجد ، تکایا، حسینیه‌ها و دفاتر مراجع تقلید طی دیشب و امروز ترتیب یافته و علاوه بر مدیحه سرایی مداحان اهل بیت ، سخنرانان گوشه هایی از زندگانی گوهر بار آن امام همام را برای حاضران تبیین کردند.

طلاب خارجی مقیم قم نیز با برپایی آیین های جشن و سرور ، ارادت خالصانه خود را نسبت به  امام موسی کاظم(ع) نشان دادند./