جانشین فرمانده انتظامی استان خبر داد:

دستگیری عاملان کلاهبرداری از ۱۰۰ نفر از شهروندان قمی

جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: سه نفر به اتهام کلاهبرداری از ۱۰۰ نفر از شهروندان قمی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال دستگیر شدند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار بهادر اسماعیلی اظهارداشت: در پی شکایت ۱۰۰ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه در یک شرکت بسته بندی مواد غذایی و عرقیجات در مجموع به میزان ۱۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و مقرر شده ماهیانه بین ۱۰ تا ۱۷ درصد سود مشارکت دریافت کنند اما سه نفر مسئول این شرکت با مانور های متقلبانه پس از دریافت وجوه، شرکت را تخلیه کرده و متواری شده‌اند، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد ۲ تن از متهمان هر کدام دارای پنج و چهار فقره سابقه کیفری هستند، افزود: در ادامه مخفیگاه یکی از متهمان متواری که اهل آذربایجان غربی بود در شیراز و ۲ تن دیگر که ساکن استان تهران بودند شناسایی و کارآگاهان با دریافت نیابت قضایی طی عملیاتی غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه افراد مذکور در شیراز و تهران نیز شرکت‌های کاغذی تاسیس و از مردم کلاهبرداری می‌کردند، تصریح کرد: متهمان در مواجهه با شواهد موجود به جرم خود اعتراف کردند و شهروندان می‌توانند در صورت شکایت با شماره تلفن ۲۲۸۲۱-۰۲۵ اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان تماس بگیرند.

احتکار مواد اولیه تولید گرانول به ارزش ۸۲ میلیارد ریال در قم

جانشین فرمانده انتظامی استان قم هم چنین از احتکار مواد اولیه تولید گرانول به ارزش ۸۲ میلیارد ریال در این استان خبر داد .

اسماعیلی اظهار داشت: در راستای طرح سراسری مبارزه با احتکار کالا و در پی رصد مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان مبنی بر احتکار مواد پتروشیمی در شهرک صنعتی شکوهیه قم، موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه پلیس ضمن شناسایی انبار مذکور، با هماهنگی مرجع قضایی و همراهی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی به محل مورد نظر اعزام و ۲۰۵ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم مواد اولیه تولید گرانول کشف شد که در این رابطه هیچ گونه اسناد و مدارک خرید ارائه نشده و طی استعلام از سامانه جامع انبارها مواد پتروشیمی مکشوفه نیز در سامانه ثبت نشده بود.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه ارزش اموال کشف شده توسط کارشناسان ۸۲ میلیارد ریال برآورد شده است، از تشکیل پرونده قضایی در این رابطه خبر داد.

سردار اسماعیلی با بیان اینکه مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار دارد از شهروندان خواست، هرگونه اخبار و اطلاعات را در این زمینه در اسرع وقت و از طریق تماس با ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند./