اعمال محدودیت سفر نوروزی برای شهرهای مسافرپذیر مانند قم

به نقل از فارس، استاندار قم از إعمال محدودیت سفرهای نوروزی به شهرهای مسافرپذیر مانند قم خبر داد و اظهار کرد: اماکن دولتی و مدارس در نوروز ۱۴۰۰، پذیرای مسافران و زائران نخواهند بود.

بهرام سرمست که امروز پس از نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا با خبرنگاران گفت و گو می کرد با اشاره به بحث های این نشست بیان کرد: بحث سفرهای نوروزی یکی از مهم ترین محورهای این نشست بود که بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد تا سفر نوروزی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع باشد.

وی ادامه داد: البته مقرر شد تا شهرهای مسافرپذیر مانند قم هم برخی محدودیت ها و البته تشدید نظارت را اعمال کنند که جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

استاندار قم با تاکید بر این که اماکن دولتی و مدارس در ایام نوروز هیچ گونه پذیرش برای میهمانان نخواهند داشت خاطر نشان کرد: یکی دیگر از بحث های امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره وضعیت قرمز استان خوزستان و همچنین شیوع ویروس جهش یافته در این استان بود که مقرر شد تا نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این استان با هدف عدم درگیری دیگر استان ها با ویروس جهش یافته تشدید شود.

سرمست با بیان اینکه اعمال محدودیت و ممنوعیت برای تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد همچنان در سراسر کشور پابرجاست افزود: البته در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا بر ضرورت إعمال نظارت بیشتر در این موضوع هم تأکید شد، بویژه آن که این محدودیت برای جلوگیری از دورهمی های شبانه وضع شده است.

وی با اشاره به اینکه محدودیت های نوروزی مربوط به دو هفته پایانی سال جاری و دو هفته ابتدایی سال ۱۴۰۰ خواهد بود از مردم خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به عبور با سلامتی از عید نوروز کمک کنند تا إن شاء الله کشور از شکل گیری پیک بعدی کووید۱۰ در امان بماند.

انتهای پیام/