هفت هزار و ۹۰۰ کارآموز جوان قمی آموزش های مهارتی را فراگرفتند

مدیرکل فنی و حرفه ای قم گفت: بیش از هفت هزار و ۹۰۰ کارآموز جوان قمی و جویندگان کار طی نیمه نخست سال جاری تحت آموزش های مهارتی قرار گرفتند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قم محمود تقی پور اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای موجب فراگیری مهارت یا ارتقا مهارت ها می شود، از این رو نقش به سزایی در کاهش نرخ بیکاری دارد.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل فنی و حرفه ای قم با اشاره به شاخص ترین فعالیت ها و عملکرد آموزشی این اداره کل و مراکز آموزشی تابعه در۶ ماهه نخست سال جاری گفت: ۷ هزا ر و ۹۳۵ نفر در قالب ۱ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۴۷۹ نفر ساعت در شش ماهه اول سال جاری در بخش دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای این استان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند که این آموزش‌ها در چهار بخش صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی به متقاضیان ارائه شده و عمدتا در حوزه های فنی و تخصصی می باشد.

تقی پور بیان داشت: از مقدار آموزش یاد شده چهار هزار و ۷۴۵ تَن در بخش دولتی شامل آموزش در پادگان، آموزش در زندان های استان، آموزش در صنایع و اصناف، آموزش جوار دانشگاه، آموزش در روستاها و آموزش های ثابت در مراکز هشت گانه آموزشی که از این تعداد هزار و ۷۶۰ تَن زن و ۲ هزار و ۹۸۵ تَن مرد بوده اند و هفت هزار و ۹۳۵ تَن نیز در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان قم آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند که از این تعداد سه هزار و ۲۷۸ تَن زن و چهار هزار و ۶۵۵۷ تَن نیز مَرد بوده اند.

مدیرکل فنی و حرفه ای قم توانمند سازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور را مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای این استان دانست و ضمن اشاره به بازار محور بودن اغلب آموزش های فنی و حرفه ای استان بیان داشت: ویژگی این آموزش ها، نوعی پرورش “کارآفرین” است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصت های شغلی مناسب و در نهایت ایجاد فرصت شغلی خواهند بود.