خیابان ۱۴۰۰ متری برای دسترسی اهالی مسجد مقدس جمکران احداث می‌شود

قم نما /مدیر منطقه پنج شهرداری قم از تکمیل بلوار حضرت نرجس در رینگ اول مسجد جمکران و خیابان ظهور به طول ۱۴۰۰ متر خبر داد و گفت: این پروژه در سال آینده در اختیار ساکنان اطراف مسجد مقدس جمکران قرار می‌گیرد.

به نقل ازروابط عمومی شهرداری قم، علیرضا اقبالیان با تشریح اقدامات انجام‌شده در منطقه پنج قم و اجرای پروژه‌ها، اظهار داشت: بلوار حضرت خدیجه(س) به طول ۷ کیلومتر به‌عنوان رینگ دوم مسجد مقدس جمکران است که دور مسجد مقدس جمکران را به فاصله ۴۰۰ متری احاطه کرده و به طول ۲ کیلومتر و ۳۰۰ راه‌اندازی شده و در اختیار مردم قرارگرفته است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم خاطرنشان کرد: ۵ کیلومتر از این رینگ، به تملک و تعامل مردم بستگی دارد، برخی از شهروندان در این منطقه دارای املاک بزرگی در اطراف مسجد مقدس جمکران بوده که اگر تملک شود و در اختیار مردم و نماز گذاران قرار بگیرد، خیابان‌کشی و آبادانی در چهره شهر به وجود می‌آید.

اقبالیان افزود: تکمیل بلوار حضرت نرجس در رینگ اول مسجد جمکران و خیابان ظهور در دست اقدام است، در این پروژه شرایطی ایجاد شد که ۴۰۰ متر داخل و ۱۰۰۰ متر خارج از محدوده است، به همین دلیل روند اخذ مجوزها طولانی شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تملک حاشیه‌ای این خیابان انجام می‌شود و در برنامه سال آینده خیابانی ۱۴۰۰ متری در اختیار ساکنین مسجد مقدس جمکران قرار می‌دهیم که راه دسترسی محلی است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با بیان اینکه بلوار حضرت حجت(عج) از مقابل درب ۶ و ۵ مسجد مقدس جمکران شروع می‌شود و به رینگ دوم کمربندی جنوبی شهر قم اتصال می‌یابد، یادآور شد: این پروژه خیابانی ۹۰ متری است و بسیاری از مشکلات را رفع می‌کند، دراین‌باره تملکات شروع‌شده و تا اواسط سال آینده انجام می‌شود.