تقریبا هیچ

مدیر درمان اداره کل تأمین اجتماعی استان قم گفت سال ها ست برای اختصاص حمل ونقل شهری با مسئولان ذیربط تعامل کردیم تا در سهولت دسترسی شهروندان قمی به بیمارستان امام رضا (ع) بستری فراهم کنیم که تاکنون در این زمینه اقدامی نشده است .

به گزارش قم نما، داوود علیمحمدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی استان در سال گذشته پرداخت و بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی عددی بالغ‌بر ۴۷۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای هزینه درمان بیمه‌شدگان در شهر قم هزینه کرده است.

وی بیان کرد: حدود پنج میلیون مراجعه توسط مراجعین سرپایی به بیمارستان‌ها، پزشک‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و … به مراکز طرف قرار داد و حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار مراجعه به مراکز متعلق به سازمان تأمین اجتماعی طی یک سال گذشته صورت گرفته است.

علیمحمدی خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از نوبت‌گیری و حضور در بیمارستان امام رضا(ع) به‌صورت غیرحضوری و تلفنی و یا اینترنتی انجام می‌شود.همچنین تا چند سال آینده ۲ هزار تخت در مجموع به ظرفیت‌های درمانی قم افزوده خواهد شد.

مدیر درمان اداره کل تأمین اجتماعی استان تصریح کرد: در حال حاضر هفت بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان امام رضا(ع) بستری هستند و در صورت افزایش شمار مبتلایان بخش‌هایی با تعداد تختخواب بیشتر به نگهداری این بیماران اختصاص داده می‌شود.

علیمحمدی در پایان همچنین از پرداخت بدهی تأمین اجتماعی به بیمارستان‌های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی نیز خبر داد و گفت: ۶۰ درصد بدهی تأمین اجتماعی با سایر سازمان‌ها و مراکز طرف قرارداد با تأمین اجتماعی نیز تا اسفند ۹۸ تسویه شده است.

مدیر درمان اداره کل تأمین اجتماعی استان قم اذعان کرد: مجموع تعداد فوتی‌ها به تعداد مراجعه‌کنندگان ۱٫۵ درصد و نسبت تعداد فوتی‌ها به بستری‌شدگان کمتر از ۱۵ درصد بوده است که با توجه به استانداردهای جهانی رقمی مطلوب است.

وی بیان کرد: البته روش نوبت‌دهی حضور برای بیمارانی که روش نوبت‌گیری به واسطه نرم‌افزارها را نمی‌دانند همچنان برقرار است.

مدیر درمان اداره کل تأمین اجتماعی استان قم تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد افرادی که باید برای تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی خود اقدام کنند می‌توانند با استفاده از ۶ روش متفاوت این کار را سریعتر از گذشته انجام دهند.
وی در خصوص تعامل و وعده های مسئولان در تحقق دسترسی آسان شهروندان قمی به بیمارستان امام رضا یاد آور شد تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است .