پروژه‌های نیمه‌کاره قم در دولت سیزدهم تعیین تکلیف شد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از جلوه‌های کارآمدی دولت سیزدهم، گفت: تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌کاره مانند فرودگاه، ساماندهی بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مونوریل نشان از توجه دولت به توسعه زیرساخت‌ها دارد.

احمد امیرآبادی فراهانی روز شنبه در نشست روسای دانشگاه ها و نخبگان قم با معاون پارلمانی رییس جمهور، با اشاره به تعیین تکلیف برخی پروژه‌های فرسایشی قم، تصریح کرد: جمع‌آوری راه‌آهن متروکه، جابه‌جایی دکل‌های فشار برق قوی، فرودگاه و مونوریل از طرح‌هایی است که در دولت سیزدهم مشکل آن‌ها حل‌شده است.

وی در ادامه بیان کرد: با هماهنگی خوبی که بین قوای مختلف کشور شکل‌گرفته شاهد رقم خوردن اتفاقات مطلوبی در عرصه‌های مختلف هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هماهنگی مطلوبی همچنین در بین مسئولان کشوری و مدیران استانی وجود دارد.

وی ظرفیت ویژه قم در مباحث علمی و دانشگاهی را موردتوجه قرارداد و اضافه کرد: در کنار حمایت از عقب‌ماندگی عمرانی، باید بخش علمی و فرهنگی نیز جدی گرفته شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تأسیس دانشکده رسانه و هنر اسلامی یکی از اهداف و اولویت‌های مهم علمی و فرهنگی استان است.

امیرآبادی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌های تک جنسیتی، گفت: مجوز دانشگاه حضرت معصومه(س) قم با ۳ دانشکده بتازگی توسط شورای گسترش صادر شده است، وضعیت تحقیقات علمی و پژوهشی در دانشگاه‌های تک جنسیتی در برخی از شاخص‌ها بالاتر از دانشگاه‌های عمومی است./