سرمایه‌گذاری ۲۶ هزار میلیاردی برای اشتغال‌زایی در قم/۱۰ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود

به نقل از فارس، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: با تفاهم جدید با استانداری قم چیزی قریب به ۴ هزار طرح را شروع خواهیم کرد و چیزی قریب ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان صورت می‌گیرد.

محمد مخبر در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استانداری قم، با اشاره به حضور مستمر و ارائه خدمات فرهنگی، عمرانی، خدماتی و… در بیش از ۱۲ هزار روستای‌ کشور توسط بنیاد برکت اظهار کرد: کارهای سنگینی انجام گرفته و روزانه بین هزار تا هزار و ۲۰۰ شغل در کشور توسط بنیاد ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به ساخت بیش از ۲ هزار مدرسه و ۲ هزار مسجد در سطح کشور و فعالیت در بخش راهسازی گفت: سال گذشته فقط در سیستان و بلوچستان از محل هزار و ۶۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری تسهیلاتی که انجام دادیم حدود ۶ هزار میلیارد سرمایه‌ معطل‌شده مردم وارد گردونه کار شد و بیش از ۲ هزار شغل ایجاد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه بیش از ۱۶ هزارتن گوشت قرمز فقط در ۶ ماهه دوم سال گذشته فقط در سیستان و بلوچستان تولید شد گفت: با این وجود و با توجه به حضور گسترده بنیاد برکت در سطح کشور، آن‌طور که باید و شاید در قم حضور نداشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه عقب‌ماندگی‌های حضور و فعالیت در قم باید جبران شود افزود: نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان در حدود ۱٫۵ سال گذشته در بحث اشتغال و… در حال انجام بوده و ۱۳ هزار شغل در حال شکل‌گیری است و با تفاهم جدید چیزی قریب به ۴ هزار طرح را شروع خواهیم کرد و چیزی قریب ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

مخبر بیان کرد: این رقمی که برای ۱۰ هزار شغل در نظر گرفته شده تا ۳ هزار میلیارد افزایش یابد تا ۴۰۰ میلیارد صرفا برای احیا باشد؛ کارهای بزرگی در کشور شده اما برخی معطل مانده یا به سرانجام نرسیده و نیاز است با یک اعتبار اندک فعال شود.

وی با تاکید بر اینکه هرجا از فرصت مردم در امور کشور غفلت کردیم ضرر کردیم و هرجا از این فرصت استفاده شده منافع بسیار بالایی نصیب شده است افزود: دشمن معیشت مردم را هدف قرار داده که این کار از طریق بیکاری و ایجاد یاس در مردم در خصوص بی‌اعتمادی به نظام در حال پیگیری است.

انتهای پیام/