ضرورت تسریع در اقدامات اجرایی تونل جمهوری/ هزینه ۸۳ میلیارد تومانی آسفالت برای سال آینده

به نقل از شهرنیوز، شهردارقم با اشاره به تلاش برای انجام تملکات تونل جمهوری، سازمان توسعه و عمران را نسبت به تحویل این پروژه تا تیرماه موظف کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به بودجه این سازمان اظهار داشت: ۸۳ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ سازمان توسعه و عمران به منظور آسفالت معابر پیش بینی شده است.

شهردارقم به پروژه‌های دردست انجام این سازمان اشاره کرد و گفت: پروژه جمهوری باید تا تیرماه به بهره برداری برسد و ما هم همزمان در حال پیگیری هستیم که تملکات سطح منطقه دو صورت بگیرد.

سقائیان نژاد با تاکید بر ضرورت مدیریت در صحنه از سوی سازمان توسعه و عمران برای پشبرد پروژه جمهوری، تاکید کرد: جبهه کاری مرتب باید در در کارگاه فعال بوده و منتظر انجام تملک نباشند، در بحث تملک اگر گرفتاری داشته باشد کار منطقه و مرکز است که باید پیگیری کنند اما معارضات تاسیساتی را باید خود سازمان پیگیری کند.

وی با بیان اینکه حتی شده چند شیفته کار انجام شود تا به برنامه زمان بندی برسد، تصریح کرد: یادگار امام را از طرح حذف کرده‌ایم به این خاطر که از نظر ترافیکی کاری برای ما انجام نمی‌داد و این کمک می کند به این که کار تا تیرماه به اتمام برسد.

شهردار قم بخش مالی و آزادسازی کار را وظیفه مرکز و مناطق برشمرد و تاکید کرد: سازمان توسعه و عمران باید در حیطه وظایف خود که اجرایی و برنامه ریزی است، به خوبی عمل کند و تا قبل از تیرماه باید پروژه جمهوری تحویل داده شود.

سقائیان نژاد در ادامه به پروژه آب درمانی هم اشاره کرد و افزود: استخرها می‌توانست بزرگتر پیش بینی شود و طراحی پیرامونی هم از یک سمت در مسیر بوستان آزاد بود که میتوانستیم با طرح را گسترده تر پیش بینی کنیم و در بوستان پیش روی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه‌ها باید طوری دیده شود که برای ۴۰ الی ۵۰ سال آینده نیز پیش بینی شده باشد، تصریح کرد: در حال حاضر کار پروژه خرید تاسیسات و نصب است که باید بیش از شرایط کنونی برای آن انرژی و وقت گذاشته شود.

شهردار قم با بیان اینکه هدف از پروژه آب درمانی این بود که همزمان به صورت خانوادگی و برای زنان و مردان در دوبخش قابل استفاده باشد، تاکید کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و زمان با قیمانده از سال لازم است که دقیقا برنامه‌ریزی زمانی اجرای پروژه انجام شده و پیش بینی شود که چه وسایلی باید خریداری شود.

سقائیان نژاد با اشاره به اینکه پروژه آب درمانی به نسبت گذشته بهتر پیش رفته است، گفت: اما هنوز هم جای کار وجود دارد و خرید تاسیسات باید در اولویت قرار بگیرد و با توجه به گرانی ها باید بدون در نظر گرفتن نگرانی پول سازمان توسعه و عمران نسبت به خرید تاسیسات اقدام کند.

انتهای پیام/