آیت‌الله سعیدی: مذاکره با دشمن مکار و سلطه‌گر ‌تأثیری ندارد / باید راهبرد مهم “مقاومت” را با قدرت ادامه بدهیم

به نقل از تسنیم، امام‌جمعه قم گفت: مذاکره با دشمن مکار و سلطه‌گر به لحاظ مبانی قرآنی و دینی و تجربه‌های درونی و تجربه بیرون نسبت به کشورهای دیگر درباره رفع مشکلات مردم کوچک‌ترین فایده و تأثیری ندارد.

آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: تقوا سبب دوری انسان از گناه می‌شود و باید از تقوا مدد گرفته و نفس اماره را مهار کنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود:۱۲ بهمن سال روز بازگشت پیروزمندانه معمار کبیر انقلاب امام خمینی پس از ۱۵ سال تبعید به میهن اسلامی است که این روز فرخنده آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه قم بیان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا مراسم و برنامه‌های دهه فجر و ۲۲ بهمن متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود، از همه درخواست می‌کنیم برای حفظ سلامت خود و دیگران و برای قطع ویروس کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، همه ما قدردان کادر پزشکی ودرمانی هستیم و تشکر می‌کنیم.

روحیه ضد استکباری ملت ایران بروز و ظهور بیشتری خواهد داشت

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به برنامه‌های شوم دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی عنوان کرد: از آنجاکه ماهیت انقلاب اسلامی ضد استکبار است امسال نیز روحیه ضد استکباری ملت ایران بروز و ظهور بیشتری خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم جایگاه بی‌نظیر حضرت صدیقه طاهره(س) را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: روز چهارشنبه ۱۵ بهمن سال روز میلاد حضرت زهرا(س) است، بانویی که سیده نساء العالمین و تنها زنی درعالم است که پدرش رسول خدا، همسرش امیرالمؤمنین(ع) و دو فرزندش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) معصوم هستند و دختری همچون حضرت زینب (س) داشت که عالمه غیر معلمه بود.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: همه می‌دانیم که جبهه استکبار جبهه‌ای واحد است و ممکن است در دولت‌های کفر عناصر عوض شوند ولی سیاست‌ها تغییر نمی‌کند، سیاست آن‌ها سلطه برماست و در این عرصه مقاومت حداکثری مردم و راهبردهای مقام معظم رهبری و قدرت پاسخگوی ایران اسلامی به هر نوع اقدام نظامی سه عامل اصلی شکست آمریکا در فشار حداکثری است.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: وقتی ملتی با پیروی از ولایت دست به مقاومت می‌زند قطعاً خداوند پیروزی را از آن ملت می‌کند، با حضور جو بایدن در کاخ سفید فشارها قطع نشد و با توجه به خوی استکباری آن‌ها تلاش می‌کنند با فشارهای هوشمندانه به اهداف شوم خود برسند و در این زمینه ایستادگی ملت ایران باید مورد تأکید باشد.

وی افزود: ترامپ براساس یک تحلیل اشتباه آمریکا را از برجام خارج کرد و با امید اینکه بانفوذی‌های داخلی به اهدافش برسد و تحلیلش این بود که از بین گزینه مذاکره و جنگ ایران را بر سر دوراهی قرار می‌دهد و تصور می‌کند ایران مذاکره را انتخاب می‌کند که نخست‌وزیر ژاپن را راهی ایران کرد ولی با مخالفت مقام معظم رهبری روبه‌رو شد که این موضوع موضع قاطع جمهوری اسلامی است.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه برخی در رسانه‌های خود تأکید می‌کردند که جمهوری اسلامی چاره‌ای برای مذاکره با ترامپ ندارد و در غیر این صورت جنگ می‌شود، بیان کرد: در این شرایط بود که رهبر معظم انقلاب در برابر تهدید آمریکا قد علم کرد و فرمودند نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ اتفاق خواهد افتاد و خدا خواست و چنین شد و اکنون ترامپ شکست‌خورده ذلیلانه کاخ سفید را ترک کرد و به زباله‌دان رفت.

مذاکره با دشمن مکار و سلطه‌گر برای رفع مشکلات کوچک‌ترین فایده و تأثیری ندارد

تولیت حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: مذاکره با دشمن مکار و سلطه‌گر به لحاظ مبانی قرآنی و دینی و تجربه‌های درونی نسبت به مردم کشورمان و تجربه بیرون نسبت به کشورهای دیگر درباره رفع مشکلات مردم کوچک‌ترین فایده و تأثیری ندارد و مذاکره با دولت‌های سلطه‌گر کارآمد نیست.

“مقاومت” در برابر استکبار تنها راه مؤثر برای احقاق حق ملت ایران است

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: تنها راه مؤثر برای احقاق حق مردم ولایتمدار و مقاوم و تنها راه شکست دشمن “مقاومت” در برابر مستکبرین است، مهم‌ترین راهبرد ما از ابتدای انقلاب تاکنون انسجام و پرهیز از تفرقه است و باید این راه را باقدرت ادامه بدهیم.

انتهای پیام/