کشف ۱۵۰ دستگاه استخراج بیت کوین از کارخانه متروکه

به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم از کشف و جمع‌آوری ۱۵۰ دستگاه استخراج بیت کوین در یک کارخانه متروکه در قم خبر داد و گفت: تعداد کشفیات از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶۵۰ دستگاه رسید.

مهدی آهنین‌پنجه از برگزاری مانور سراسری تعدیل  روشنایی معابر، اصلاح انشعابات و رمز ارزها در قم خبر داد و گفت: تعدیل روشنایی بلوار پیامبر اعظم(ص) از جمله اقدامات انجام شده در این مانور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در طول هفته گذشته روشنایی بلوارهای شهید کریمی، روحانی، جمهوری، آیت‌الله بروجردی و امام علی (ع) نیز به منظور کاهش بار شبکه تعدیل شد، خاطرنشان کرد: کاهش روشنایی این معابر به گونه‌ای انجام شد که آسیبی به نقاط حادثه‌خیز وارد نشود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم همچنین با اشاره به لزوم صیانت از حقوق بیت المال اظهار کرد: طی بازرسی از یک کارخانه متروکه در جاده قدیم کاشان که با همکاری پلیس امنیت اقتصادی قم صورت گرفت ۱۵۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و ضبط شد.

وی یادآور شد: این تعداد دستگاه استخراج ارز دیجیتال، برق حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانوار را مصرف می‌کند که در وضعیت کنونی، باعث بروز مشکلات زیادی در شبکه توزیع می‌شود.

آهنین‌پنجه دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را از جمله عوامل افزایش مصرف برق اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال حدود ۵۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کشف و شناسایی شده است که با کشفیات امروز این تعداد به ۶۵۰ دستگاه افزایش یافت.

وی در ادامه با اشاره به خاموشی‌های اخیر که به علت کمبود گاز در نیروگاه‌های کشور رخ داد اظهار کرد: در همین راستا اقداماتی به منظور مدیریت بار صورت گرفت تا خاموشی‌ها را به حداقل کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم تشویق و ترغیب مشترکین به صرفه‌جویی در مصرف برق و گاز، تعدیل بار روشنایی معابر، شناسایی و جمع‌آوری ماینرهای غیرمجاز، انجام بازدیدهای میدانی از ادارات، بوستان‌ها، مساجد به صورت شبانه‌روزی و اخطار به مشترکین در صورت عدم رعایت مصرف بهینه را از جمله اقدامات مدیریت بار زمستان برشمرد.

وی همچنین بر لزوم رعایت حداکثری مدیریت مصرف برق و گاز در ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، به‌کارگیری دیزل ژنراتور موجود در ادارات، اطمینان از خاموش بودن تجهیزات برقی و سیستم‌های گرمایشی و به‌کارگیری حداقل روشنایی استاندارد پس از ساعت کاری ادارات و بانک‌ها، کاهش حداکثری روشنایی میادین، پارک‌ها و بوستان‌ها در شب و کاهش حداکثری روشنایی مساجد، امامزاده‌ها و دیگر اماکن متبرکه در شب و … تأکید کرد.

انتهای پیام/