۸۰درصد مشکلات شاد در قم مربوط به پهنای باند و کندی سرعت اینترنت است

معاون آموزش ‌و پرورش استان قم گفت: با توجه به جلسات و بررسی‌های انجام‌شده ۸۰ درصد مشکلات شاد مربوط به پهنای باند و کندی سرعت برنامه شناخته‌شده است.

به گزارش قم نما، غلامحسین احمدوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به مشکلات برنامه شاد و دغدغه اولیا نسبت به این برنامه اظهار داشت: مشکلات برنامه شاد به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود؛ نخست، برنامه سناد و احراز هویت همکاران فرهنگی و دانش آموزان ما بود که این مسئله حل شد، دومین مشکل مربوط به وزارت ارتباطات و درزمینهٔ تأمین پهنای باند و زیرساخت این برنامه است و مورد دیگر استفاده نادرست کاربران از این برنامه است.

رئیس اداره فناوری و اطلاعات آموزش‌ و پرورش استان قم درزمینهٔ آموزش اصولی کاربران تصریح کرد: به لحاظ رعایت مسائل بهداشتی در شرایط حاکم بر کشور، آموزش عملی در شورای دبیران مطرح و به همکاران ارائه شد اما متأسفانه به دلیل محدودیتی که نسبت به دسترسی و حضور دانش آموزان وجود داشته این آموزش‌ها تنها در فضای مجازی ارائه‌شده است.

وی با اشاره به موارد دیگر مشکلات استفاده از این برنامه از سوی کاربران عنوان کرد: با پر شدن حافظه گوشی ممکن است دانلودها با موفقیت انجام نشود، البته بحث آنتن دهی و نسخه اندروید نصب‌شده بر روی گوشی هوشمند نیز از موارد و مشکلات دیگری است که کاربران باید به آن توجه داشته باشند.

ارائه برنامه شاد به‌صورت کاملاً رایگان

به گفته احمدوند بر اساس تست‌های انجام‌شده هزینه استفاده از برنامه شاد و انجام هرگونه دانلود و آپلود در آن کاملاً رایگان است، البته اگر صرفاً از این برنامه استفاده شود؛ نرم‌افزارها و پیام‌رسان‌های دیگر قابلیت برنامه شاد را قطعاً ندارد این برنامه با چک کردن تمامی فیلترها، کاربر را به‌طور کامل شناسایی می‌کند.
وی استفاده از فضای شاد را محیطی، مورداطمینان و امن برای دانش آموزان دانست و یادآور شد: در استفاده از این برنامه، در حال حاضر، از بیش از ۲۴۷ هزار دانش‌آموز استان، ۲۲۷ هزار نفر و تعداد ۱۵ هزار و ۳۴۲ معلم نیز احراز هویت شدند که در این زمینه رتبه اول کشوری را کسب کرده‌ایم.

این مسئول آموزشی رضایت کاربران در استفاده از فضای شاد در مدارس استان را بالای ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: طبق نظارت دقیق و جلسات متعدد و بررسی‌های انجام‌شده از نیمه شهریورماه تا به امروز، درصد بالایی از کاربران، بدون مشکل از این برنامه استفاده می‌کنند.

وی رعایت برخی موارد در استفاده از شاد را ضروری دانست و گفت: کاربران توجه داشته باشند که ارائه رایگان این برنامه تنها از طریق همراه اول، رایتل و ایرانسل امکان‌پذیر بوده و در هنگام کار با برنامه از خاموشی فیلترشکن مطمئن شده که شاد از آی‌پی‌های دیگری خواند نشود و مورد دیگر توجه به به‌روزرسانی برنامه‌هاست که هزینه‌بر هستند.

انتهای پیام/