اعزام ۴۰۰ طلبه جهادی برای خدمت رسانی به بیمارستان های قم

مسئول کمیته اعزام طلاب جهادی به بیمارستانها گفت: با آغاز موج جدید کرونا در استان قم در هفته های گذشته ۴۰۰ طلبه جهادی آقا و خانم برای خدمت رسانی به سه بیمارستان کرونایی قم اعزام شدند.

به نقل از خبرگزاری مهر قم ، حسن‌علی خوئینی با بیان اینکه با آغاز موج جدید کرونا در استان قم در هفته‌های گذشته، خدمت رسانی طلاب جهادی نیز به بیماران و خانواده‌های آنها در بیمارستان‌ها آغاز شده بود، گفت: نیروها و طلاب جهادی شامل ۳۰۰ نفر طلبه جهادی آقا و ۱۰۰ طلبه خانم در سه بیمارستان فرقانی، کامکار و شهید بهشتی به بیماران خدمت می‌کنند.

مسئول کمیته اعزام طلاب جهادی به بیمارستان‌ها در ادامه با اشاره به اینکه طلاب جهادی سه گونه خدمت را به بیماران کرونایی ارائه می‌دهند، افزود: طلاب جهادی در کنار بیمارانی که همراه ندارند، در کنار همراهان بیماران کرونایی و آرامش بخشیدن به بیماران، خانواده و همراهان آنها و مدافعان سلامت از طریق صحبت کردن و گفتگو سعی بر آرام نمودن و کم کردن استرس افراد درگیر با بیماری کرونا هستند.

وی با تاکید بر این نکته که ایجاد فضای معنوی، پاسخ به سوالات شرعی و خواندن دعا و تضرع به درگاه خداوند که رهبر معظم انقلاب هم توصیه کرده بودند از دیگر کارهای طلاب جهادی است، ادامه داد: ائمه اطهار و معصومین نیز برای رهایی از بلاها و گرفتاری‌ها به قوم خود چنین توصیه‌هایی می‌کردند.

خوئینی افزود: هیچ کاری بدون مشکل نیست اما با همکاری مجموعه‌ها و دستگاه‌های مختلف این مشکلات جزئی رفع و خدمت رسانی طلاب جهادی به بیماران و خانواده آنها با قدرت تمام ادامه می‌یابد.