وضعیت مطلوب پردیسان از نظر سرانه فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به سرعت توسعه فضای سبز در منطقه ۸ شهرداری قم، گفت: بوستان عترت بعد از بوستان استقلال دومین بوستانی است که در چند هفته گذشته در منطقه پردیسان افتتاح‌شده است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با توجه به برنامه‌های جامع شهرداری قم در توسعه فضای سبز در چند سال اخیر، اظهار داشت: منطقه پردیسان امروز رشد بسیار خوبی که در توسعه فضای سبز داشته نزدیک‌ترین سرانه را به استاندارد جهانی دارا است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم سرانه فضای سبز منطقه ۸ شهرداری را عددی نزدیک به ۲۳ مترمربع اعلام کرد و افزود: سرانه استاندارد جهانی عددی برای ۲۵ مترمربع به ازای هر نفر بوده که منطقه پردیسان به این عدد بسیار نزدیک شده است.

جوادیان از افتتاح بوستان عترت در پردیسان خبر داد و گفت: بوستان عترت بعد از بوستان استقلال دومین بوستانی است که در چند هفته گذشته در منطقه پردیسان افتتاح‌شده است.

وی مساحت بوستان عترت را ۳۲ هزار مترمربع عنوان و بیان کرد: این بوستان در بلوار بهشت و در خیابان عترت واقع‌شده و در مدت یک سال و نیم عملیات عمرانی آن به پایان رسیده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: آماده‌سازی بستر بوستان و طراحی آن هم‌زمان با عملیات عمرانی آغازشده و خدمات متنوعی مانند زمین‌بازی کودکان، زمین ورزش، مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، نمازخانه، سرویس بهداشتی و سکوی نشیمن در آن دیده‌شده است.

جوادیان نوع گیاهان بوستان را موردبررسی قرارداد و تصریح کرد: فضای سبز بوستان شامل گیاهان پوششی، درختچه و درخت بوده که متناسب با اقلیم قم و پایدار در برابر گرما و کمبود منابع آب‌وخاک انتخاب‌شده است.

وی سیستم آبیاری بوستان را سیستم تحت‌فشار اعلام و خاطرنشان کرد: بوستان عترت بااعتباری بیش از دو میلیارد تومان و در مدت یک سال و نیم احداث‌شده است.