لزوم مقابله با حیوانات موذی از مبدأ / بوستان غدیر انرژی صفر شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: حیوانات موذی و ولگرد از جمله موضوعاتی هستند که در سطح شهر موجب آسیب به شهروندان می‌شوند که باید از مبدأ با این پدیده مقابله کرد.

سید امیر سامع در جلسه هفتگی هم‌اندیشی معاونت خدمات شهری شهرداری قم که با حضور معاون و مدیران این حوزه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: وجود حیوانات موذی در سطح شهر یکی از مسائلی است که موجب ناراحتی شهروندان می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تلاش شهرداری برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، ادامه داد: از طرفی دستگاه‌های دیگر هم باید به وظایف خود عمل کرده و این موضوع از مبدأ کنترل شود.

سامع گفت: اینکه یک کارخانه تولیدکننده مواد غذایی پسماند خود را در حریم شهر رها کرده و موجب زاد و ولد حیوانات ولگرد شود، در نهایت برای شهروندان و شهرداری دردسر ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ درباره سگ‌های ولگرد، افزود: شهروند مشکلات ما را در این زمینه نمی‌داند و از آزار این حیوانات گلایه دارد که باید حق را به شهروندان داده و با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد بیشترین جمع‌آوری از سطح شهر صورت بگیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه سامانه ۱۳۷ یکی از مظاهر مشارکت مردمی است، ادامه داد: بسیاری از موضوعاتی که شهروندان در این سامانه مطرح می‌کنند مرتبط با منافع عمومی است که باید این مسئله را قدر دانسته و بهترین پاسخگویی را داشته باشیم.

سامع خاطرنشان کرد: سامانه ۱۳۷راهی برای جلب اعتماد عمومی توسط شهرداری است و حتی یک پیام در این سامانه نباید از سوی دستگاه‌های خدماتی بدون پاسخ و پیگیری باقی بماند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مدیریت سبز شهر اشاره کرد و گفت: از جمله مراکزی که در مسیر انرژی صفر شدن تلاش می‌کند، مرکز مطالعات و تولیدات سازمان پارکها و فضای سبز است که از نظر شاخص‌های مختلف در حال تبدیل شدن به یک گلخانه انرژی صفر و پسماند صفر است.

وی اضافه کرد: باید با استفاده از سیستم های نوین طراحی‌هایی انجام شود تا در آینده بوستان غدیر به یک بوستان انرژی صفر تبدیل شود.