دفاع مقدس یادآور حماسه دلیرانه ملت ایران است

استاندار قم در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس آورده است: دوران دفاع مقدس، یادآور شکوه مقاومت و حماسه دلیرانه ملت بزرگ ایران و تجلی درخشان ترین و ماندگارترین صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است.

به نقل از روابط عمومی استانداری قم در پیام بهرام سرمست آمده است: دفاع مقدس حماسه ای عظیم و سرشار از زیباترین و ناب ترین صحنه های ایثار، فداکاری، جانفشانی و از خودگذشتگی که در پرتو ایمان و توکل به خدا و ایستادگی و استقامت سرافرازانه مردان و زنان این سرزمین شکل گرفت و به عنوان مایه عزت، غرور، سرافرازی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ می درخشد.

پیام ادامه یافته است: هشت سال دفاع جانانه و شرافتمندانه و مبتنی بر اعتقادات و ارزش ها، یکدلی و تسلیم ناپذیری این ملت را به رخ جهانیان کشید.

پیام حاکی است: فرصت را مغتنم دانسته، ضمن پاسداشت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، ایثارگران، رزمندگان و یادگاران آن جهاد بزرگ الهی به ویژه شهدا و ایثارگران سرافراز استان قم، امیدوارم خداوند متعال به همه ما توفیق صیانت از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس و پیمودن راه شهدای والا مقام را در پرتو آرمان های بلند حضرت امام خمینی(ره) و فرامین مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید عطا فرماید.

۳۱ شهریورماه و همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سال ۱۳۵۹ نخستین روز هفته دفاع مقدس می باشد.