وظیفه همگانی در رعایت توصیه‌های ستاد کرونا داریم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت رعایت مسائل بهداشتی در عزاداری های محرم گفت: باید با رعایت همه مقررات و دستورهای بهداشتی، اجتماعات را برگزار کنیم.

به نقل از مرکز خبر حوزه ، وی اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب نیز اشاره فرمودند، باید دستورهای ستاد کرونا را رعایت کنیم و در شرایطی که مسئولان کشور اعلام می کنند اجتماعات بویژه در فضاهای سربسته عوارض خاصی دارد، به لحاظ شرعی ما هم موظفیم که به این راهنمایی‌ها توجه کنیم.

یزدی ادامه داد: چون به هر حال عوارض این بیماری، جزیی نیست بلکه سلامتی عموم مردم را در معرض خطر قرار داده‌است.

رئیس جامعه مدرسین همچنین ضمن تاکید بر زنده نگه داشتن یاد شهیدان کربلا و برپایی مراسم های ماه محرم بیان داشت: عزاداری و جلسه‌های مربوط به امام حسین (ع) چیزی نیست که به راحتی تعطیل شود اما با توجه به شرایط امسال، باید در نحوه برگزاری مراسم‌ها تغییرهایی را در نظر گرفت.

یزدی پیشنهاد کرد جلسه‌های عزاداری در محوطه جلوی مساجد و امامزاده‌ها و کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف، به نحوی که مزاحم رفت و آمد مردم هم نباشد، برگزار شوند.

وی در پایان تاکید کرد: به هرحال نمی‌شود در ماه محرم و به خصوص در تاسوعا و عاشورا، هیچ شعار و برنامه و مراسمی نباشد، اما همان طور که بارها سفارش شده، امیدواریم اجتماع عزاداران با رعایت همه پروتکل‌ها و فواصل و شرایط بهداشتی، به بهترین نحو ممکن برگزار شود تا به برکت حضرت اباعبدالله این بلا از سر همه مسلمان ها بر طرف شود.