تجمع در آرامستان‌های قم نگران کننده‌است

قم نما / رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه تجمع در آرامستان‌های قم در آخر هفته نگران کننده‌است، گفت: هر نوع تجمعی می‌تواند خطر گسترش ویروس کرونا را به همراه داشته باشد.

به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر درجلسه ستاد پیشگیری, کنترل و مبارزه با کرونای این استان اظهار داشت: میزان ابتلا به ویروس کرونا در قم افزایش یافته‌است.

وی افزود: روندی که امروز در مورد ویروس کرونا شاهد هستیم کاملا افزایشی بوده و نگرانی ما را زیاد کرده‌است‌.

قدیر گفت: مردم باید همکاری نموده و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری از ابتلا به ویروس جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: متاسفانه حضور در آرامستان‌ها و توزیع نذورات توجه نکردن به پروتکل‌های بهداشتی را شاهد هستیم که اغلب درآخر هفته‌ها رقم می‌خورد و از همشهریان می‌خواهیم نهایت دقت و رعایت مسائل بهداشتی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: میزان مرگ و میر و همچنین درگیری مردم به کرونا ویروس بالا رفته و صدای پیک اول به‌گوش می‌رسد و از این رو نیازمند یک هوشیاری و دقت بالا هستیم.

وی با تاکید بر اینکه توزیع ماسک سه لایه فقط باید در داروخانه ها انجام شود و استفاده از ماسک های خانگی برای اماکن غیر بیمارستانی مناسب است، گفت: بیماران سکته مغزی و سکته قلبی در قم برای انجام خدمات اولیه به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شده و این بخش در قالب کد ۲۴۷ و ۷۲۴ به بیماران خدمات ارزشمندی ارائه می‌کند.