رفع خطر نقطه حادثه‌خیز در بخش خلجستان قم اجرایی شد

سرپرست اداره نگهداری راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: طرح تعریض و ایمن‌سازی پیچ طینوج بخش خلجستان برای کاهش سوانح جاده‌ای به اجرا در آمد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، محمد معارف وند روز چهارشنبه در گفت‌وگویی افزود: پیچ طینوج در محور باغیک – تفرش قرار داشته و این محور از سویی راه دسترسی به شهرستان تفرش (استان مرکزی) و از سویی دیگر مسیر ارتباطی باغات و ییلاقات بخش خلجستان با دیگر نقاط استان قم است.

وی ادامه داد: ترافیک ترکیبی و چشمگیر محور باغیک – تفرش – به‌ویژه در ایام مناسبتی سال و روزهای پایان هفته، موجب شده تا طرح‌های عمران جاده‌ای در این محور به اجرا گذاشته شود.

وی طرح‌های احداث تقاطع باغیک – تفرش، احداث پل‌های آبرو، بهسازی سطوح آسفالتی و غیره را در زمره پروژه‌های عمرانی این محور طی ماه‌های اخیر دانست و تصریح کرد: تعریض و ترانشه برداری پیچ طینوج که از جمله نقاط مستعد حادثه در سطح راه‌های استان می‌باشد ، از ۱۵ فروردین‌ماه امسال عملیاتی شده و تا پایان مردادماه به اتمام رسید.

سرپرست اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم در خصوص ویژگی‌های فنی طرح تعریض و ترانشه برداری پیچ طینوج اظهار کرد: در قالب اجرایی این پروژه، قوس طینوج به عمق ۱۰، طول افزون بر ۳۵۰ و ارتفاع ۶ متر با دو دستگاه پیکور و بیل مکانیکی ترانشه برداری و تعریض می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل صخره‌ای بودن قوس، اجرای طرح بادقت و ملاحظات ترافیکی اجرایی شده‌است، گفت: میزان اعتبار اجرایی پروژه را بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان و افزود: تمامی اعتبار تخصیصی این طرح از محل درآمدهای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و مصوبات سفر رئیس‌جمهور شهید تامین شده‌است.

معارفوند در پایان با بیان اینکه به دلیل فعالیت پیکور در محل قوس، امکان سقوط سنگ و ریزش ترانشه‌ها بر سطوح جاده‌ای وجود دارد، از تمامی رانندگان محور باغیک – تفرش، درخواست می‌شود، ضمن رعایت جامع مقررات، همکاری و تعامل لازم را با مجریان پروژه داشته باشند.
ایرنا قم/