پیام تسلیت شخصیت‌های اجرایی ، حوزوی و فرهنگی قم به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی

شخصیت‌های اجرایی ، حوزوی و فرهنگی قم با صدور پیام‌های جداگانه ضمن عرض تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه، به ابعاد مختلف تلاش‌ها و خدمات آیت الله رئیسی در سه سال گذشته اشاره کردند.

شخصیت های حوزوی و فرهنگی و مسوولان حوزه های مختلف سیاسی و قضایی در قم روز دوشنبه طی پیام های جداگانه ای درگذشت شهادت گونه رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و همراهانشان را تسلیت گفتند.

روح جهاد برای پیشرفت کشور در آیت الله رئیسی موج می زد

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در پیامی آورده است: خبر شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور محبوب و خدوم، بسیار تکان‌دهنده و جانسوز بود و حوزه‌های علمیه را در غمی جانکاه فرو برد، شهادت این چهره تابناک و سردار سرافراز خدمت به مردم را تسلیت می‌گویم.
در این پیام آمده است: هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و خادم‌الرضا(ع) در ایام دهه کرامت و میلاد هشتمین خورشید امامت(ع) با پروندهای پاک و افتخارآمیز و در حال خدمت به پیشرفت و آبادانی کشور به لقای الهی شتافت، صفا و صداقتشان ممتاز و عشق به مردم و بی‌تابی در مسیر خدمت به آنان و روح جهاد در راه پیشرفت و تعالی کشور در وجودشان موج می‌زد و در این مسیر نورانی به شرف شهادت نائل آمد و افتخاری بزرگ در تاریخ ایران و اسلام و انقلاب رقم زد.
اعرافی افزود: آن خادم بزرگ دارای نگاهی بلند و رویکردی بین‌المللی و تمدنی بود و گام‌های بزرگی در مسیر تحول کشور و قوای قضائیه و اجرائیه و پیشرفت گفتمان اسلام ناب در ایران و منطقه و جهان برداشت.

روحیه با صفا و منش اخلاقی متواضعانه آیت الله رئیسی

حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی قم نیز در پیامی به همین مناسبت آورده است: اینجانب که از نزدیک در طول پانزده سال همکاری با روحیات باصفا و منش اخلاقی متواضعانه ایشان آشنا بوده در نهایت تأسّف و تأثّر این ضایعه عظیم را به حضرت حجت(روحی له الفداء)، رهبر معظم انقلاب، ملّت بزرگ ایران، حوزه‌های علمیه و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند سبحان علوّ درجات ایشان و همکاران درگذشته و طول عمر با عزّت رهبر فرزانه انقلاب و سربلندی بیش از پیش ملّت و نظام اسلامی را خواستارم.

رئیسی نماد خدمت و مجاهدت

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی از اساتید حوزه عملیه قم نیز در پیامی آورده است: حادثه بسیار دلخراش سقوط بالگرد حامل ریاست محترم جمهوری و همراهان ایشان که منجر به شهادت خادم الرضا علیه السلام و خادم ملت ایران، حضرت مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سید ابراهیم رئیسی ـ رضوان الله علیه ـ گردید، قلوب ملت ایران و وفاداران به نظام اسلامی و انقلاب را داغدار نمود. این روحانی بااخلاص نماد خدمت و مجاهدت بود و عمر عزیز خویش را با پذیرش مسئولیت‌های مختلف صرف در خدمت به اسلام نمود.. در دوران ریاست جمهوری گفتمان انقلاب و امام و رهبری که همان خدمت به مردم و تحکیم حکومت دین است را احیاء نمود. با حضور در مسئولیت تولیت حرم علی بن موسی الرضا ـ علیه آلاف التحیة والثناء ـ یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های دوران مسئولیت خویش را رقم زد. در قوه قضائیه با خدمت صادقانه و جهادگرایانه توانست گام‌های بزرگی در اصلاح آن و مبارزه با فساد بردارد. در سازمان‌های بین‌المللی، شجاعانه با در دست گرفتن قرآن کریم از دستورات خداوند متعال دفاع نمود.
در تبعیت از ولایت و رهبری عزیز از هیچ عملی دریغ نداشت.

همواره خدمت متواضعانه و روحیه جهادی داشت

مدیرحوزه های علمیه خواهران در پی شهادت رئیس جمهور محبوب ایران اسلامی طی پیامی تاکید کرد: با قلبی آکنده از غم، شهادت حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محبوب و همراهان شان جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، همراهان گرامی و کادر پرواز را تسلیت و تعزیت عرض می کنیم..
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل افزوده است: شهیدِ جمهور، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در زمره مسئولان تراز انقلاب اسلامی بود که درهمه سنگرهای مسئولیت عطر خدمت متواضعانه و روحیه جهادی را با خود به ارمغان می‌آورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم نیز در پیامی آورده است: خبر غمبار شهادت سید خدوم و محبوب، رئیس جمهوری اسلامی ایران آیت‌الله آقای سیدابراهیم رئیسی و همراهان عزیز ایشان پس از ساعت‌ها بیم و امید و چشم انتظاری، موجی از اندوه و حزن ملی را در دل‌های ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های جهان، پدید آورد و قلب‌های همه ما را به داغی بزرگ نشاند.
حجت الاسلام مرتضی شعبان نژاد افزوده است: شهیدِ تشکیل دولت اسلامی، حضرت آیت الله رییسی در زمره مسئولان تراز انقلاب اسلامی بود که در همه سنگرهای مسئولیت عطر خدمت متواضعانه و روحیه جهادی را با خود به ارمغان می‌آورد.
ابراهیم سانی خانی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در پیامی آورده است: رئیس محبوب جمهوری اسلامی ایران که در دهه‌های اخیر جزو خدوم‌ترین و بی‌ریاترین مسؤولان کشور بودند و سال‌ها در جوار حرم امام هشتم خدمت‌رسانی کردند، در سالروز میلاد ایشان به ملکوت اعلی پیوستند.

شهدای حادثه بالگرد مصداق بارز رجال صادقی هستند که به عهد خود وفا کردند

دبیرکل و اعضای مجمع جهانی شیعه شناسی نیز به مناسبت درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور محبوب و هیات همراه با صدور پیامی آورده اند:
حادثه دلخراش و جانسوز و شهادت رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و سرتیم حفاظتی و کادر پرواز همراهاشان، جهان شیعه را در ماتم و غم جانکاهی فرو برد و مایه تأثر شدید مومنین و محرومان شد.

در بخشی از این پیام آمده است: شهید حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی مصداق بارز رجال صادقی است که به عهد صدق در عرصه ایمان و ولایتمداری و خدمت با اخلاص شبانه روزی و مجاهدت برای آرمان های انقلاب اسلامی با جد و جهد شبانه روزی عمل کردند و وفا نمودند.

دادستان ویژه روحانیت قم نیز در پیامی ضمن تسلیت شهادت دکتر رئیسی و همراهان در سانحه سقوط بالگرد، تصریح کرد: شهادت جانسوز و عروج ملکوتی خادم با اخلاص ملت و یار وفادار رهبری و رئیس جمهور عزیز و محبوب کشورمان حضرت آیت الله دکتر رئیسی را که به همراه جمعی از یاران با وفایشان در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران اسلامی به ملکوت اعلی پیوستند به محضر شریف حضرت بقیه الله الاعظم امام عصر (عج) و مقام عظمای ولایت و رهبری حضریت آیت الله العظمی امام خامنه ای، مراجع عظام تقلید و اعضای محترم هیات دولت جمهوری اسلامی ایران و عموم مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی مخصوصا بیوت شریف آن شهدای والامقام تسلیت عرض می کنم.

آنها خادمان ملت و بزرگمردان اخلاص و ایثار بودند

ذاکریان فرماندار قم نیز در پی شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان با صدور پیام تسلیتی آورده است: سی ام اردیبهشت یکی از تلخ ترین روزهای ملت ایران شد و رئیس جمهور مردمی و محبوب آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در روز ولادت ثامن الائمه در آغوش گشوده حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آرام گرفت، خوشا به سعادت نیک مردانی که این چنین به خدای خود لبیک می گویند و سرافرازان تاریخ نام می‌گیرند.

در این پیام آمده است: با دلی مملو از غم و اندوه، اینجانب شهادت این خادمان ملت و این بزرگمردان اخلاص و ایثار، رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی، «حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی» و یاران همراه ایشان حضرت «آیت الله آل هاشم» نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، «دکترحسین امیرعبدللهیان» وزیر امور خارجه، «دکتر مالک رحمتی» استاندار آذربایجان شرقی و جمعی دیگر از خادمین ملت ایران را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و به ویژه ملت غیور و شجاع ایران اسلامی و بخصوص مردم شهید پرور استان قم و خانواده معزز و محترم آن مجاهدان شهید تسلیت می گویم و علوّ درجات و پاداش الهی را برای آن شهیدان عالی مقام از خداوند متعال مسألت می کنم.

آیت الله رئیسی انسانی مومن، متواضع و عاشق مردم بود

امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی به همین مناسبت تاکید کرد: حادثه دلخراش و جانسوز سقوط هلی‌کوپتر و شهادت ناباورانه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و همراهانشان، مایه تأثر و تاسف شدید شد و دل میلیون‌ها انسان آزاده و مردم شریف ایران را داغدار ساخت.

🏴در این پیام آمده است: پایان خدمت صادقانه به حکم سنت الهی برای خادمان صدیق اسلام و انقلاب شهادت است و هر اجری جز شهد شیرین شهادت، برایشان کم است. شهید آیت‌الله رئیسی انسانی مومن، صادق، متواضع و حقیقتا عاشق مردم و خدمت بود و شاهد این امر طی سال‌ها آشنایی و معاشرت با این شهید بزرگوار بوده‌ام.

امیرآبادی در ادامه همچنین یاد سایر قربانیان این حادثه از جمله آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحتمی استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت.

شورای اسلامی شهر مقدس قم نیز در پی شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان در پیامی شهادتِ خادمانِ ایران و اسلام رئیس محترم جمهور، وزیر محترم امور خارجه، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرِ تبریز، استاندار محترم آذربایجان شرقی و جمعی از عزیزان را در حادثه‌یِ دردناکِ سانحه هوایی به ساحتِ مقدسِ امامِ زمان (عج)، فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و ملت شهیدپرورِ ایران تسلیت گفت.

تاکید مدیران قم بر سختکوشی و مردم داری آیت الله رئیسی
سید محمود عرب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم نیز آورده است: خبر تلخ و دردناک عروج ملکوتی و شهادت رئیس‌جمهور مردمی، خادم الرضا، خدمتگزار راستین و بی‌ادعا، عالم مجاهد و نستوه حضرت آیت‌الله رئیسی، وزیر امور خارجه، امام‌ جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از همراهان، دل همه ملت شریف ایران اسلامی و آزادگان جهان را به درد درآورد.

محمدرضا حاجی رضا رییس سازمان جهاد کشاورزی قم نیز در پیامی تاکید کرد: غم و اندوهی بی‌پایان ایران اسلامی را در پی شهادت رئیس جمهور محبوب دولت مردمی و همراهان ایشان در اثر سانحه‌ی بالگرد فراگرفته است. این ضایعه اسفبار مایه‌ تالم جامعه‌ بزرگ کشاورزی استان قم همچون دیگر اقشار جامعه است که به شخصیت وارسته و خدمات ماندگار و با ارزش ایشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آشنایی داشتند..
در بخشی از پیام سید صادق میرئی مدیرکل بهزیستی قم نیز آمده است: خبر شهادت مظلومانه رئیس جمهور خدوم و محبوب جمهوری اسلامی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان گرانقدر او، دل‌های همه ایرانیان و مظلومان عالم را داغ‌دار کرد. اینجانب از طرف خانواده بزرگ بهزیستی قم (کارکنان ، مددکاران و جامعه هدف ) ، این مصیبت بزرگ و جانکاه را به محضر امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت ایران و همه دلدادگان انقلاب اسلامی در سراسر جهان، تسلیت می‌گویم.

مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در پیام تسلیتی آورده است: شهادت خادم الرضا، فدایی ملت و ولایت، رئیس جمهور مردمی، حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان، ضایعه غم انگیزی بود که همگان را در سوگ فروبرد. برد. 🔸ایشان انسانی مردمی و اهل خدا بودند و خود را خادم مردم که همواره با پیگیری کارهای مردم در راستای رفع مشکلات کوشیدند و در نهایت به بهترین درجه از مرگ یعنی شهادت دست یافتند..

سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم در پیام تسلیتی به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی گفت: خدمات ماندگار سیدالشهدای خدمت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بر تارک تاریخ این مرزوبوم ماندگار و صداقت و خلوص نیت آن شهید بزرگوار چراغ راهی برای خادمان مردم خواهد بود.

رئیس سازمان و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز طی پیامی مشترک شهادت آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و چند تن دیگر از سرنشینان را در سانحه سقوط بالگرد تسلیت گفتند.

در بخشی از این پیام آمده است:
آیت‌الله رئیسی رحمه الله علیه با قلبی رئوف، نیتی صادقانه و خالصانه، اندیشه‌ای ژرف و اراده‌ای پولادین همواره برای حل مشکلات مردم بویژه طبقه کم‌درآمد، تلاشی وافر و شبانه‌روزی داشتند و دغدغه‌مندانه مسائل را پیگیری و رصد می‌کردند.

محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز در پیامی، شهادت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محترم کشور عزیزمان و همراهان ایشان را به ملت شریف ایران تسلیت گفت.
فرمانده سپاه استان قم هم در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور و هیئت همراه اظهار داشت: بی شک خدمات فراوان و ارزنده آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی، در اذهان ملت ایران باقی می‌ماند و ماجور عندالله خواهد بود.

محمد رضا بهرامی، مدیرعامل و حجت الاسلام و المسلمین مهدی فقیه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم نیز در پیام مشترکی، درگذشت شهادت گونه حضرت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور و همراهانش را تسلیت گفتند.

در بخشی از این پیام آمده است: حضرت آیت‌الله رئیسی ( رحمت الله علیه ) با قلبی رئوف، نیتی صادقانه و خالصانه، اندیشه‌ای ژرف و اراده‌ای جدی همواره برای حل مشکلات مردم بویژه طبقه کم‌درآمد، تلاشی وافر و شبانه‌روزی داشتند و دغدغه‌مندانه مسائل را پیگیری و رصد می‌کردند.

مرتضی خوش‌لهجه مدیرعامل شرکت گاز استان قم در پی شهادت رییس‌جمهور و همراهان ایشان در پیامی خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار در طول عمر با برکت خود همواره جهادگونه در راه خدمت به مردم کوشید و از هیچ تلاشی برای گره‌گشایی از مشکلات مردم فروگذار نکرد. تلاش‌های شبانه‌روزی در سه سال ریاست جمهوری اسلامی ایران، گواه این بود که ایشان همه توان خود را برای ایجاد تحول در کشور و ارتقای سطح رفاه مردم عزیز ایران به کار گرفته و خود را «وقف جمهور» کرده بود.

بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم هم در پی شهادت رئیس جمهور محترم و همراهان ایشان در پیامی ضمن عرض تسلیت، ابراز امیدواری کرده است: بتوانیم در پرتوی رهبری حکیمانه و داهیانه مقام عظمای ولایت، راه شهیدان دولت خدمتگزار در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم مؤمن و مقاوم کشورمان را با تلاش شبانه روزی و مجاهدت خستگی ناپذیر تا رسیدن به قله های عزت و افتخار ادامه دهیم.
ایرنا قم/