دولت ۶ سال به شهرداری قم اتوبوس اختصاص نداده است

شهردار قم گفت: دولت از ۶ سال پیش تاکنون هیچ اتوبوسی به شهرداری قم نداده و شهرداری در زمینه حمل و نقل عمومی تنها است. به گزارش قم نما به نقل از شهرنیوز، دکتر سقائیان نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با اشاره به […]

شهردار قم گفت: دولت از ۶ سال پیش تاکنون هیچ اتوبوسی به شهرداری قم نداده و شهرداری در زمینه حمل و نقل عمومی تنها است.

به گزارش قم نما به نقل از شهرنیوز، دکتر سقائیان نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با اشاره به مشکلات درآمدی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، اظهار کرد: بخشی از درآمدهای این سازمان مربوط به سالن‌های ورزشی است که اداره ورزش و جوانان هنوز در اختیار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم قرار نداده است، همچنین شهرداری قم املاکی را برای فروش به این سازمان داد که هنوز به فروش نرسیده است.
شهردار قم ادامه داد: ابراهیم معتمدی قائم مقام شهرداری قم را به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری منصوب کردم تا در مدت یک ماه سر و سامانی به وضعیت این سازمان بدهد و پس از آن مدیرعامل جدید سازمان انتخاب شود.
سقائیان نژاد با بیان اینکه دولت از ۶ سال پیش تاکنون هیچ اتوبوسی به شهرداری قم نداده است، افزود: قرارداد بهره برداری از ۳۰۰ اتوبوس درون شهری در قم تا پایان سال جاری تمام می‌شود و این اتوبوس‌ها پس از آن از مدار خدمت خارج خواهند شد.
وی میزان پرداخت شهرداری قم به بخش اتوبوسرانی را فراتر از مصوبات شورای اسلامی شهر قم دانست و تصریح کرد: قیمت اتوبوس به حدود دو میلیارد تومان رسیده است و باید دولت در این زمینه کمک کند، البته با این وجود ۵۰ اتوبوس توسط شهرداری قم خریداری شد و ۱۲۰ اتوبوس این شهر اورهال می‌شود.
شهردار قم خاطرنشان کرد: اخذ مجوز اختصاص بخشی از ۷۰۰  میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری قم برای بخش اتوبوسرانی برای کمک به این بخش است، شهرداری قم در زمینه حمل و نقل عمومی تنها است و بار هزینه این بخش بر دوش شهروندان قم افتاده است.