۶ هزار و ۴۰۰ واحد فرسوده قم در حال نوسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به وجود سه هزار و ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده شهری در قم، گفت: هم اینک ۶ هزار و ۴۰۰ واحد در بافت فرسوده در دست نوسازی است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط‌عمومی راه و شهرسازی قم، محمد آیینی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه سه هزار و ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و حدود ۱۲۰ هزار بنای ناپایدار در قم وجود دارد، افزود: در سفر رئیس‌جمهور به این استان ، مجموعه واحدهایی که توسط مردم و با حمایت دولت و شهرداری در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده به بهره‌برداری رسید بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ واحد بود که بیشترین حجم افتتاح‌ها را به خود اختصاص داد.

در دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به قم که ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سالجاری انجام شد، سه هزار و ۷۴۸ واحد مسکن و سه هزار و ۵۰۸ قطعه زمین به متقاضیان در این استان واگذار گردید.

وی خاطرنشان کرد: از کسانی که در این سه‌هزار و ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری زندگی می‌کنند می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به فکر نوسازی واحدهای خود باشند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از وجود برخی مشوق‌ها که با حمایت دولت و شهرداری در اختیار افرادی که در بافت فرسوده زندگی می‌کنند خبر داد و گفت: دریافت پروانه با ۵۰ درصد تخفیف، استفاده از تسهیلات مختلف نهضت ملی مسکن، ساخت یک‌طبقه تشویقی، استفاده از تسهیلات ویژه در خصوص پارکینگ و یک درب اضافه از جمله بسته تشویقی ویژه مالکان ساکن در بافت فرسوده است.

آیینی در ادامه با اشاره به طرح فاز پنج عمار یاسر و بهره‌برداری از آن گفت: شرکت بازآفرینی شهری در این‌ خصوص بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان زمین برای تهاتر با املاک در اختیار شهرداری قرارداد و با همکاری شهرداری این فاز به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی افزود: دربافت پیرامون امامزاده موسی مبرقع (ع) هم بیش از ۶۳ پلاک توسط مجموعه بازآفرینی شهری به ارزش ۴۴۰ میلیارد تومان آزادسازی شده‌است./