آغاز اجرای نمای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پرنیان قم

مدیر پروژه شهرک پرنیان قم گفت: اجرای نمای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرک با گذشت حدود پنج ماه از شروع ساخت آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی قم ،‌ سجاد شادمان روز شنبه در گفت وگویی اظهار داشت: شهرک پرنیان در چهار فاز طراحی شده‌است که در هر فاز هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و در مجموع ۳۰ هزار واحد یک طبقه حیاط‌دار ساخته می‌شود.

وی افزود: واحدهای این شهرک در طرح نهضت ملی ۳۰۰ مترمربع و در ذیل قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مطابق قانون حداکثر ۲۰۰ مترمربع طراحی شده‌است.

شادمان گفت: در فاز یک، هفت مجموعه سازنده در حال ساخت واحدهای مسکونی هستند و نمای ساختمان در بعضی از شرکت‌ها و تعاونی‌ها نیز به اجرا درآمده‌است.

وی افزود: واحدهای نهضت ملی مسکن پرنیان بصورت سفت کاری و نما تحویل شده و نازک کاری داخلی و تکمیل آن به عهده خود متقاضی است.

به گفته مدیر پروژه شهرک پرنیان قم، برای سایر متقاضیان در این شهرک تخصیص زمین انجام خواهد شد که هزینه آماده سازی از متقاضیان واگذاری انفرادی طی مدت دو سال به صورت اقساطی و از متقاضیان طرح جوانی جمعیت طی اقساط ۱۰ ساله و با دو سال تنفس اخذ می‌شود.

شادمان اظهار داشت:‌متقاضیان نهضت ملی مسکن که تخصیص زمین می‌شوند، باید ظرف مدت سه ماه بعد از واگذاری، نسبت به دریافت پروانه از سازمان همیاری شهرداری و آغاز عملیات ساخت اقدام کنند؛ همچنین متقاضیان جوانی جمعیت می توانند پس از تخصیص زمین و تحویل زمین توسط نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان، نسبت به اخذ پروانه ساخت از سازمان همیاری شهرداری اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: عملیات آماده‌سازی فاز دوم و سوم شهرک پرنیان در جریان سفر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان قم آغاز شد و در تلاش هستیم که با سرعت پس از پایان عملیات آماده سازی، قطعات زمین به متقاضیان واجد شرایط واگذار شود./