در دین اسلام بر انفاق و دستگیری از دیگران تاکید شده است

استاد دانشگاه گفت: آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در حقیقت نشان از علاقمندی به انسانیت است و در دین اسلام نیز بر انفاق و دستگیری از دیگران تاکید بسیاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، محمود انوشه شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قم که به همت ستاد دیه استان، سیمای نور و گروه ساختمانی ایرابن در سالن همایش های بین المللی شهرداری قم برگزار شد با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر گفت: امیدواریم اندوخته ماه مبارک رمضان را از دست ندهیم و آن را به خوبی نگه داریم و دستاوردهای آن را حفظ کنیم.

این روانشناس برجسته گفت: آزاد کردن زندانیان جرایم غیر عمد از جمله راههایی است که انسان می تواند مسیر انفاق را از این طریق دنبال کند.

وی گفت: بعضی از مسایل را می شود فهمید اما نمی شود آن را به دیگران فهماند که مصیب رسیده به انسان از جلمه این ها است که تا وقتی انسان مصیبت نبیند، نمی تواند حال فرد مصیبت دیده را بفهمند و گرفتار شدن انسان در سختی ها و مشکلات نیز چنین شرایطی دارد.

انوشه ادامه داد: آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در حقیقت نشان از علاقمندی و عشق به انسانیت است و در دین اسلام نیز بر انفاق و دستگیری از یکدیگر تاکید فراوانی شده است.

وی همچنین عنوان کرد: اگر می‌خواهیم عقیده ای را بپذیریم، باید ببینیم که مرام بزرگان و پیروان آنان چیست و در دین مبین اسلام و مکتب تشییع دستگیری از نیازمندان در سیره ائمه اطهار علیهم السلام و در راس آنان در سیره پیامبر مکرم اسلام به وضوح دیده می شود.

وی در توصیه به خانواده‌ها بیان کرد: باید بدانیم هر چیزی که به قیمت از دست رفتن آرامش انسان تمام شود، گران است و باید آن را رها کرد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: هر کسی که خشم انسان را برافروخته کند کنترل وی را در دست می گیرد که در این زمینه باید مراقب بود تا اسیر خشم و عصبانیت نشویم.

انوشه اضافه کرد: انسان هر ضریب هوشی که داشته باشد در زمان عصبانیت تقسیم بر سه و در زمان شهوت تقسیم بر چهار می شود و این امر نشان می دهد که انسان نباید در مواجهه با این مسائل غافل شود.

این روانشناس برجسته عنوان کرد: مهم نیست که چقدر زنده ایم، بلکه مهم این است چگونه زندگی می کنیم و چه قدر در زندگی می بخشیدم.
مهر قم/