جهاد مسکن‌سازی در استان قم با سرعت زیادی درحال پیشرفت است

استاندار قم گفت:‌ امروز جهاد مسکن‌سازی در استان با سرعت زیادی درحال پیشرفت است و ما معتقدیم نیاز مردم قم در این حوزه باید هرچه سریع‌تر تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی استانداری قم ،‌ سیدمحمد آقامیری در جلسه شورای تامین مسکن استان قم افزود: با افزایش عرضه در حوزه مسکن قیمت‌ها را کنترل خواهیم کرد تا سوداگران نتوانند در بازار مانور داده و قیمت‌ها را نجومی افزایش دهند.

وی در ادامه عنوان کرد: عدم توجه به مسکن سازی در کشور و افزایش تقاضا باعث شده بود قیمت مسکن افزایش چشم‌گیری داشته باشد، با استقرار دولت سیزدهم در کشور از همان ابتدا طرح نهضت ملی مسکن با جدیت آیت الله رئیسی در استان‌ها آغاز شد.

وی گفت:‌ موضوع مسکن به حدی برای رئیس جمهور محترم مهم است که جلسات شورای مسکن هر ۲۰ روز یک‌بار به ریاست ایشان برگزار می‌شود.

آقامیری اظهار داشت:‌ ما هم با الگو برداری از رئیس جمهور و باتوجه به نیاز مردم قم به مسکن، مقرر کردیم جلسات مسکن به صورت هفتگی برگزار شود و دستگاه‌های متولی گزارش‌های خود را ارائه دهند، درحال حاضر نام قم در طرح نهضت ملی مسکن بین استان‌های برتر در کشور دیده می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مسکن برای همه متقاضیان ساخته خواهد شد اما اقشار خاص همچون خانوار تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ایثارگران و… جزو اولویت‌های ما در این حوزه هستند که نسبت به آن اهتمام جدی داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تلاش مدیران استان اتفاقات خوبی در عرصه‌های مختلف در قم رقم خورده که باید به اطلاع مردم رسانده شود و تا امروز هنوز به معنای واقعی نتوانستیم این دستاوردها را تبیین کنیم.

آقامیری ادامه داد: روابط عمومی‌های استان دستاوردها و اتفاقات مثبتی که در دستگاه‌ها خود رقم خورده را در قالب‌های مختلف به مردم و مخاطبین خود تبیین کنند.

وی گفت:‌ مردم باید بدانند مسئولین و خادمین آنان درحال تلاش و جهاد خدمت هستند، متاسفانه روابط عمومی‌ها عملکرد خوبی در بحث اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی به مردم نداشته‌اند.

استاندار قم افزود: امروز جهاد خدمت در عرصه‌های مختلف در استان رقم خورده و تلاش می‌کنیم تا مشکلات مردم شریف قم را برطرف نماییم.

آقامیری با بیان اینکه با افزایش نظارت‌ها بر بازار و کنترل قیمت‌ها توانستیم تورم ماهیانه استان را کاهش دهیم، عنوان کرد: با تلاش جهادی مدیران و به لطف خدا براساس آخرین آماری که به ما اعلام شده تورم استان قم در بهمن‌ماه نسبت به ماه قبل کاهشی بوده و در تلاش هستیم تورم را به نزدیک صفر برسانیم تا قم به عنوان استان بدون تورم در کشور شناخته شود./