لایروبی ۳۳ هزار متر از انهار و کانال های آب

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از انجام ۳۳ هزار متر لایروبی انهار و کانال ها و همچنین لایروبی و تقویت پمپ سپتیک پل ها با هدف جلوگیری از آب گرفتگی خبر داد. به گزارش قم نما به نقل از شهرنیوز، محسن میرهادی از انجام ۳۳ هزار متر لایروبی کانال ها و […]

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از انجام ۳۳ هزار متر لایروبی انهار و کانال ها و همچنین لایروبی و تقویت پمپ سپتیک پل ها با هدف جلوگیری از آب گرفتگی خبر داد.

به گزارش قم نما به نقل از شهرنیوز، محسن میرهادی از انجام ۳۳ هزار متر لایروبی کانال ها و انهار خبر داد و اظهار کرد: پیمانکاران انتخاب شده و از یک ماه پیش عملیات لایروبی در دستور کار قرار گرفت و به صورت کامل  انجام شد.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم تقویت پمپ‌های سپتیک زیرگذرها را مورد توجه قرار داد و گفت: سپتیک ها لایروبی شده است تا در هنگام بارندگی مشکل آب گرفتگی نداشته باشیم.
میرهادی بیان کرد: در بارندگی روزهای اخیر با توجه به اقدامات پیشگیرانه مشکل خاصی نداشتیم و مناطق به صورت آماده باش بوده و بر اساس دستورالعمل ها که به مناطق ابلاغ شده بود اقدامات لازم به عمل آمد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت جوی از اداره کل هواشناسی اخذ شده و مناطق در مدت زمان بارندگی آماده باش هستند، بیان کرد: پیش‌بینی‌ها بر این است که وضعیت بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم در پاسخ به سوالی در خصوص میزان جمع آوری آبهای سطحی برای استفاده در فضای سبز، بیان کرد: این موضوع در سازمان پارک ها و فضای سبز دنبال می شود تا بتوانند بهره‌برداری مناسبی از آب های سطحی داشته باشند و در برنامه است که بیشتر بتوانیم در بارندگی ها فضای سبز را پوشش دهیم تا از آب شرب کمتر استفاده شود.