افتتاح نمایشگاه نقاشی گنجینه در نگارستان اشراق قم

نمایشگاه نقاشی گنجینه به مناسبت دهه فجر با همکاری معاونت هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در نگارستان اشراق قم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، مدیر نگارستان اشراق قم شامگاه یکشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گویی اظهار داشت: نمایشگاه نقاشی گنجینه با تعداد ۲۱ تابلو نقاشی از بزرگان نقاشی ایران از جمله استاد حبیب الله صادقی، استاد حسن اسماعیل زاده با تخلص چلیپا با موضوع و محور حضرت امام خمینی (ره) و به مناسبت دهه فجر برپا شده است.

ابوالفضل جلال وندی افزود: در این آثار از تکنیک های مختلف نقاشی از قبیل نقاشی قهوه خانه ای، امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم، سبک مدرن، نگارگری و پرتره استفاده شده که اکثر نقاشی ها رنگ و روغن در ابعاد مختلف کار شده است.

وی درباره بخشهای جنبی نمایشگاه گفت: ۲ نشست تخصصی با عنوان ترمیم آثار تجسمی و نشست تکنیک های نقاشی در روزهای برگزاری نمایشگاه برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: نمایشگاه نقاشی گنجینه از تاریخ ۱۵ بهمن تا ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ و در ساعات بازدید از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ یکسره به جز روزهای تعطیل در نگارستان اشراق واقع در خیابان صفاییه نبش کوچه ۱۷ برقرار است.

مدیر نمایشگاه اشراق اظهار داشت: این نمایشگاه به همت اداره هنرهای تجسمی معاونت فضای مجازی هنر و رسانه و با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان و نگارستان اشراق برگزار شده است./