نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین برپا می‌شود

مسؤول نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین از برپایی این نمایشگاه از روز سه شنبه تا جمعه این هفته به همت جامعه ایمانی مشعر و مسجد مقدس جمکران خبر داد. به گزارش قم نما، محمد تدین امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم افزود: چند سالی است که جامعه ایمانی مشعر، همایش هیأت […]

مسؤول نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین از برپایی این نمایشگاه از روز سه شنبه تا جمعه این هفته به همت جامعه ایمانی مشعر و مسجد مقدس جمکران خبر داد.

به گزارش قم نما، محمد تدین امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم افزود: چند سالی است که جامعه ایمانی مشعر، همایش هیأت های فعال در عرصه اربعین را برای تبیین سیاست ها و راهبردهای کلان و ایجاد هم افزایی در بین هیئات و همچنین بررسی آسیب ها و انحرافات احتمالی این عرصه را در دستور کار دارد که إن شاء الله این فعالیت در سال جاری، با برگزاری نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین، جلوه دیگری خواهد داشت.

وی در خصوص مشخصات و ویژگی های این نمایشگاه ادامه داد: تلاش ما و فعالان مختلف این عرصه در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی این بوده تا این نمایشگاه، شکلی جامع و کامل داشته باشد تا هر زائر عتبات عالیات در اربعین حسینی بتواند ضمن اطلاع یافتن از مختصات عمومی و خاص این سفر معنوی، هم امکان تهیه ملزومات خود را اعم از ملزومات شخصی، فرهنگی، بهداشتی و رفاهی داشته باشد و هم امکان ثبت نام در طرح های مختلف و متنوع فرهنگی و معنوی را بیابد که یکی از این طرح ها، امکان ثبت نام به عنوان خادم در سامانه راهنمایی زائران خواهد بود.

این فعال فرهنگی بیان کرد: عرضه محصولات و خدمات فرهنگی، بهداشتی و رفاهی (ملزومات پیاده روی نجف – کربلا) در این نمایشگاه با قیمت و تخفیف های مناسب همراه خواهد بود.

تدین در ادامه این نمایشگاه را نوعی بازارچه فرهنگی – خدماتی برای زائران اربعین حسینی و همه علاقمندان به ساحت خاندان اهل بیت (ع) خواند و اضافه کرد: در این نمایشگاه، مبلّغان اربعین هم حضور خواهند داشت تا برنامه هایشان را برای موکب داران و مردم تشریح کنند. همچنین اطلاع رسانی درباره موکب های خارجی، پاسخگویی به شبهات، آسان ترین راه های ارتباطی زائران با خانواده و بستگان خود و معرفی طرح هایی مانند «نایب شهید» یا «گروه امانتداری در نجف»، از دیگر برنامه های نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین است.

مسؤول نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین ارائه مشاوره های موضوعی مختلف برای زائران را از دیگر برنامه های این حرکت فرهنگی برشمرد و از همه دعوت کرد تا از این نمایشگاه بازدید کنند.

نخستین نمایشگاه جامع نیازمندی های اربعین با اقدام و همت مشترک جامعه ایمانی مشعر و مسجد مقدس جمکران از سه شنبه دهم تا جمعه سیزدهم مهر ماه سال جاری از ساعت ۱۵ تا یک بامداد هر روز در شبستان امام هادی (ع) واقع در درب شماره یک مسجد مقدس جمکران قم، میزبان علاقمندان خواهد بود.