۱۶ آذر پایه‌گذار جنبش دانشجویی ماندگار در کشور شد

استاندار قم با صدور پیامی به مناسبت روز دانشجو آورده‌ است که ۱۶ آذر پایه‌گذار جنبش دانشجویی عظیم، تأثیرگذار و ماندگار در کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، دراین پیام، سید محمد آقامیری آورده‌است:‌ «۱۶ آذر» یادآور یک واقعه مهم و ماندگار در حیات سیاسی آموزش ‌عالی کشور و تداعی‌گر نقش‌آفرینی مؤثر و هوشمندانه دانشجویان در عرصه مبارزه با استعمار و استکبارستیزی است.

پیام حاکیست: روزی که رشادت و جانفشانی سه دانشجوی انقلابی وآزادیخواه، فریادآزادی‌خواهی، استقلال‌طلبی و عدالت‌جویی را در فضای خفقان و استبداد حاکم بر آن روزهای دانشگاه‌ها طنین انداز کرد و پایه‌گذار جنبش دانشجویی عظیم، تأثیرگذار و ماندگار درکشور شد.

در بخش دیگری از این پیام آمده‌است: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قشر فرهیخته دانشجو به عنوان مجموعه‌ای متعهّد،گفتمان‌ساز و دارای احساس مسئولیّت نسبت به نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی،‌ همواره دغدغه‌مند پیشرفت و ترقّی کشور و تحقّق آزادی و عدالت اجتماعی بوده و حضور در صحنه توأم با تلاش و جهاد علمی بدنه دانشجویی و جامعه علمی کشور، افتخارات و دستاوردهای ارزشمندی را برای ایران اسلامی به همراه داشته است.

پیام حاکیست:‌ امروز و در مقطع حساس کنونی نیز جنبش دانشجویی کشور بر آن است تا با نصب العین قرار دادن رهنمودها و فرامین راهگشای امامین انقلاب اسلامی و با حفظ هوشیاری و بصیرت انقلابی ، توطئه دشمن برای بیراهه‌کشاندن دانشجویان و متوقّف ساختن قطار پیشرفت علمی کشور را نقش بر آب کرده و افق‌های جدید و امیدبخشی را پیش روی آینده دانشگاه‌ها و توسعه میهن عزیز اسلامی بگشایند.

در قسمت دیگری ازاین پیام آمده‌است: فرصت را مغتنم شمرده، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه علمی کشور بالاخص شهدای هسته‌ای به ویژه دانشمند شهید «محسن فخری‌زاده»، فرارسیدن «روز دانشجو» و تقارن آن با هفته پژوهش و فناوری را به همه تلاش‌گران و مجاهدان عرصه علم و دانش به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان فرهیخته استان قم تبریک و تهنیت عرض نموده و عزّت و سربلندی روزافزون توأم با سعادت و سلامتی آنان را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم./