خط قرمزی برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان نداریم

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت استان به دنبال کمک به شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: در عرصه سرمایه‌گذاری و برای کمک به این شرکت ها هیچ خط قرمزی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید اکبر غلامیان روز دوشنبه در حاشیه افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و نخستین نمایشگاه فرصت‌های شغلی در محل باغ موزه دفاع مقدس قم اظهار کرد: استان قم در موضوع فناوری، پژوهش و مجموعه‌های دانش بنیان در شرایط مطلوب و درحال رشدی قرار دارد.

وی اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد که در استان قم ارتباط میان دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی پژوهشی و پارک علم و فناوری به خوبی برقرار است.

وی با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه باید تنگاتنگ باشد، عنوان کرد: تمام تلاش ما در مجموعه مدیریت استان، افزایش این ارتباط است.

غلامیان با اشاره به اینکه باید نیاز بازار را بشناسیم و بر اساس آن به دنبال ایده و تجاری‌سازی باشیم، خاطرنشان کرد: به همین منظور در تبصره ۱۸ و سایر موضوع ها در حوزه سرمایه گذاری و نیاز به تسهیلات شرکت‌های دانش بنیان، پای کار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خوبی در نمایشگاه فرصت‌های شغلی حاضر هستند، تصریح کرد: مجموع فرصت‌های شغلی رقم قابل توجهی است که اگر کمک شود این فرصت‌ها بیش‌تر هم خواهد شد.

نخستین دوره «نمایشگاه فرصت‌های شغلی» به همراه بیست و چهارمین دوره «نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار» از امروز در قم آغاز به کار کرده و تا ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت./