اتصال کمربندی اراک به پردیسان نیاز به همکاری شهرداری قم دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: بعد از بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح پردیسان به اراک آزادسازی توسط شهرداری انجام نشد و همچنان برخی از مسیرها با مشکل روبه‌رو است. به گزارش قم نما، حسن صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اقدامات برای جاده قدیم قم- تهران اظهار داشت: مطالعات این […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: بعد از بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح پردیسان به اراک آزادسازی توسط شهرداری انجام نشد و همچنان برخی از مسیرها با مشکل روبه‌رو است.

به گزارش قم نما، حسن صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اقدامات برای جاده قدیم قم- تهران اظهار داشت: مطالعات این محور در حوزه قم انجام‌شده تا این جاده ۴ خطه شود، قرار بر این بود که با روش رویه‌های بتنی این کار انجام شود، منتهی در مراحل آخر به دلیل آنکه حجم سرمایه پولی بالا رفت از مناقصه خارج کردند و به حالت قبلی آسفالت برگشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مورد تکمیل مسیر قم- جعفریه گفت: ۳۰ کیلومتر از این مسیر که در اختیار استان بود انجام‌شده و بخشی از ۴ کیلومتر انتهایی این مسیر هم آسفالت شده است، امیدواریم تا ده روز آینده مابقی آن را انجام دهیم، قطعه پل قلعه سنگی همچنان تکمیل‌نشده و باید از کنار پل مسیر ادامه یابد که امیدواریم هر چه زودتر به تصمیم‌گیری نهایی برسیم.

صبوری در مورد مسیر قم- نیزار ابراز کرد: ۷ کیلومتر در حال اجرا داریم که این ۷ کیلومتر سخت‌ترین و مشکل‌ترین بخش پروژه بوده است، ادامه مسیر ۵ کیلومتر نهایی تا مسیر قم- دلیجان هست که به مناقصه گذاشته می‌شود تا این مسیر قم- نیزار را به حوزه استان مرکزی برسانیم.

وی با اشاره به اتصال جاده اراک به پردیسان گفت: بعد از بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح پردیسان به اراک، آزادسازی توسط شهرداری انجام نشد، و همچنان یکی دو تا از مسیرها با مشکل مواجه است، مطالعات صورت گرفته، اتصال تقاطع غیرهمسطح پردیسان به جاده اراک یک پل ۱۲۰ متری است، که در صورت تأمین اعتبار پروژه و تملکات آن، این پروژه ۲٫۷ کیلومتری به نتیجه برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خاطرنشان کرد: جاده اراک به پردیسان از کنار بیمارستان امام رضا(ع) عبور می‌کند، که با به سرانجام رسیدن این پروژه دسترسی اهالی پردیسان راحت‌تر می‌شود.