سفر رئیس جمعیت هلال احمر به قم

رئیس جمعیت هلال احمر روز چهارشنبه با سفر به قم با برخی علما و مراجع تقلید دیدار و گزارشی از دستاوردهای این جمعیت به‌ویژه در ۲ سال اخیر را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر قم ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در این دیدار گفت: عملکرد جمعیت هلال احمر انسانی است که می‌تواند چهره اسلامی، انسانی و خدمتگزار شما را به جهانیان نشان دهد.

وی افزود:‌ جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی، خود را محدود به ملیت و مذهب خاصی نمی‌کند و براساس ارزش‌های انسانی فعالیت می‌کند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: این خدمت رسانی‌های بی‌بدیل و با اخلاص هلال احمر می‌تواند یک تبلیغ بزرگ باشد تا پایبندی ما به ارزش‌های انسانی را مشخص کند.

وی افزود: به توفیق حضور داوطلبان و کارکنان خدوم جمعیت هلال احمر، امروز مردم شاهد هستند که چه از خودگذشتگی‌هایی برای آنان انجام می‌شود و این یک تصویر زیبا از هلال احمر به نمایش می‌گذارد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: خدمت درجمعیت هلال احمر یک عبادت و اقدامی‌ بشردوستانه است و این توفیقی بود که به شما اعطا شده و باید قدردان آن باشید.

وی گفت:‌ این فرصت ارزشمند در اختیار دیگران نیست تا همچون نیروهای هلال احمر، درخدمت خلق خدا باشند.

وی با اشاره به جایگاه هلال احمر گفت: مردم زمانی که خدمات صادقانه و خالصانه هلال احمر را مشاهده می‌کنند، پشتیبان و همراه خواهند بود،این حمایت مردمی‌ بسیار اهمیت دارد و یک لطف الهی است که از جانب خداوند به شما عطا شده‌است.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: همه ما قدردان خدمات جمعیت هلال احمر هستیم و همواره ایثارگری‌های نیروهای هلال احمر در حوادث و سوانح در ذهن ما باقی خواهد ماند و مشخصا ایثارگری نیروهای هلال احمر در سختی‌ها فراموش نمی‌شود.

بالاترین نعمت‌ها، خدمت به مردم است

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید نیز دردیدار رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه بالاترین نعمت ها ، خدمت به مردم است، گفت:‌کار شما بسیار بسیار ارزشمند و در سطح بالایی است. سرعت عمل، کیفیت و کمیت خدمت رسانی شما به مردم آسیب دیده از بلایای طبیعی و جنگ در سطح بسیار بالایی است که می‌تواند به عنوان الگویی جهانی مطرح باشد.

وی گفت: در اسلام مطالب فراوانی پیرامون نحوه خدمت به مردم وجود دارد؛ در اصول کافی بیشترین باب ها مربوط به خدمت به مردم است و در آن انواع کمک ها شرح داده شده است.

وی با اشاره به آموزه‌های دینی و همچنین فرهنگ غنی و ریشه دار ایرانیان در نودوستی و کمک رسانی به نیازمندان، بر لزوم اشاعه هرچه بیشتر این فرهنگ در میان جوانان و جوامع اسلامی تاکید نموده و اظهار داشت:‌ امام سجاد (ع) می‌فرمایند بالاترین عبادت برای مردم آن است که آنان را خوشحال کنید، مشکلات آنها را حل کنید و راه ترقی را نشانشان دهید.

آیت الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به وقایع و حوادث اخیر پیرامون غزه گفت:‌ رژیم صهیونیستی به پشتوانه شیطان بزرگ؛ آمریکا و استکبار جهانی انواع و اقسام جنایات را علیه مردم مظلوم غزه، زنان و کودکان بی دفاع آن انجام می دهد و سازمان های بین المللی سکوتی مرگبار پیش گرفته‌اند.

وی افزود:‌شدیدترین عداوت نسبت به وجود مبارک نبی مکرم اسلام(ص) از صهیونیست بود. آنها قومی حیله‌گر و ظالمند که از هیچ جنایتی فروگذار نیستند. هم اکنون که در حال جابجایی اسرا هستند در پشت پرده مشغول توطئه و ادامه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی خود هستند و برخلاف مفاد آتش بس با پرواز های شناسایی و نقض مکرر حریم هوایی غزه، آتش بس را نقض می کنند.

وی گفت:‌ امروز غزه، بوته آزمایش وجدان بشری است. کشورهای اسلامی باید با وحدت و یکپارچگی همچون ید واحده در برابر مشکلات، مصائب و دشمنان ظاهر شوند. کودکان، زنان و مردان غزه به کمک همه سازمان های امدادی احتیاج دارند. آنها با مشکلات عدیده ای از جمله نبود سوخت، برق، بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی، غذا و … روبرو هستند که همت بالای کشورهای اسلامی را می طلبد.

آیت الله نوری همدانی گفت: شما بعنوان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران باید در مجامع جهانی از حقوق ملت مظلوم فلسطین دفاع کنید و جنایات رژیم صهیونیستی را برای مردم جهان بازگو نمایید.

وی در ادامه رسیدگی به مناطق حادثه خیزی که از سیل و زلزله در کشور آسیب دیده‌اند را ضروری دانست.

جمعیت هلال احمر جایگاه مهمی در حوزه بین الملل دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران نیز در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر ضمن تقدیر از عملکرد این جمعیت در کمک‌رسانی به مردم مظلوم فلسطین، گفت: جمعیت هلال‌احمر جایگاه مهمی در حوزه بین‌الملل دارد؛ چراکه همه کشورها خواستار همکاری با این جمعیت هستند که این نشان‌دهنده اعتماد آن‌ها به شماست.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز در این دیدارها گزارش مختصری از فعالیت‌های بشردوستانه این جمعیت درباره جمع‌آوری کمک‌های مردمی‌برای مردم مظلوم فلسطین در قالب پویش بشردوستی ارائه کرد.

پیرحسین کولیوند در ادامه به نقض قوانین بشردوستانه از جمله حمله رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان غزه و هلال‌احمر اشاره و این حملات را محکوم کرد.

وی گفت: از ابتدای وقوع درگیری‌ها در غزه جمعیت هلال احمر درصدد بوده به مردم غزه کمک کند ولی گذرگاه رفح که تنها مسیر کمک رسانی به غزه بوده، تاکنون بسته بوده و روزانه ۱۵ کامیون اقلام بشردوستانه از این مسیر عبور می‌کردند.

وی در ادامه بیان کرد: از طریق اعلام فراخوان، ۱۰ هزار تن کمک مردمی جمع آوری شده‌است.

کولیوند ادامه داد: جلساتی با کشورهای مختلف و ۸۶ جمعیت ملی داشته ایم و درصددیم علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض حقوق بشر اعلام جرم کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: مردم غزه از نظر دارو در مضیقه و مشکل قرار دارند و ارسال سوخت و دارو برای آنها خیلی اهمیت دارد. در حال حاضر که گذرگاه رفح باز شده روزانه ۱۰۰ کامیون اقلام بشردوستانه به غزه ارسال می‌شود./