«تاثیر انتفاضه بر رژیم صهیونیستی»، حکایتی از نبرد آزادی بخش

«تاثیر انتفاضه بر رژیم صهیونیستی» را عبدالوهاب المسیری تالیف و مرکز نشر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آن را منتشر کرده، شامل حکایتی است از انقلاب سنگ ملتی که با روحیه‌ای عزتمند حقوق خود را مطالبه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، انقلاب سنگ، عنوان مقدمه کتاب «تاثیر انتفاضه بر رژیم صهیونیستی» است که بوستان کتاب به عنوان مرکز نشر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آن را چاپ و منتشر کرده است.

کتاب مذکور را که احمد کریمیان به فارسی برگردانده است، اگر چه در قالب فصول نیامده است اما موضوع های مهمی را به صورت بخش های مختلف آورده است.

ابتدا به نگرش دوگانه اسرائیلی‌ها نسبت به فلسطینان پرداخته که با تغییر شرایط این دوگانگی به وجود می‌آید.

سپس موضوع هایی که متاثر از انتفاضه بوده را شمارش می کند که بحران اقتصادی، بحران امنیت و عدم میل و رغبت، بروز اختلاف در مساله اسکان، گریز از خدمت سربازی، مهاجرت منفی، خشم جهانی و فرجام و افول اسرائیل از جمله این موضوع هاست.

در بخشی از این کتاب آمده است: «انتفاضه در تمامی عرصه های حیات تجمع صهیونیستی، تاثیرات عمیقی بر جای نهاده است. در زمینه اقتصاد، پس از سال ها رونق و شکوفایی و ثبات اقتصادی، طوفان انتفاضه آن را متزلزل و آسیب دیده نمود و در رکودی از انتظار قرار داد.»

در ادامه این بحث ادامه دارد: «حالت فوق العاده همراه با بیم و تشویش، چنان بر پیکره اقتصاد رژیم صهیونیستی چیره شده و بحران موجود چنان تار و پود اقتصاد را فرا گرفته که از زمان تاسیس این رژیم بی سابقه بوده و دولت از هرگونه اقدام و راه حلی درمانده است.»

در قسمتی دیگر از این کتاب می خوانیم: «از بارزترین نتایج انتفاضه، که مرزهای فلسطین اشغالی را پشت سر گذارده، خنثی سازی امواج تبلیغاتی است که علیه ملت فلسطین و بر ضد مبارزان و مقاومت آن صورت می گیرد. پیام این ملت به گوش همه ملت های جهان رسیده و صدای خشم و اعتراض آن را برانگیخته است.»

این کتاب ۲۱۰ صفحه ای در مقدمه خود به چند موضوع پرداخته است که این موضوع ها شامل انقلاب سنگ، چهره عرب در تبلیغات و ادبیات صهیونیستی، انتفاضه، تکامل مبارزات ملت فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی(حماس)، جنبش جهاد اسلامی و انتفاضه، است./