۴۸ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان قم

معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت استاندار قم با اشاره به اینکه ۴۸ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی استان قم عضو هستند، گفت: همه دستگاه‌های فرهنگی مکلف و موظف به حمایت از نهاد کتابخانه‌های عمومی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین عموم مردم هستند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی پیش از ظهر امروز در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان قم که در سالن غدیر کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کتابداران در ۹ تیر ۱۳۹۰، گفت: رهبری در این دیدار خواستار ایجاد برنامه‌های مطالعاتی برای قشرهای مختلف شده است.

معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت استاندار قم عنوان کرد: تک تک کتابداران ماموریت دارند تا بر چگونگی و چه خواندن مخاطبان و تعیین سلیقه آنها برنامه‌ریزی کنند.

وی اظهار کرد: کتابداران و متولیان امر کتاب به صورت هنرمندانه، نسل جوان را به مطالعه و کتابخوانی سوق دهند.

معاون استاندار قم بیان کرد: امروز نهاد کتابخانه‌های عمومی در استان قم، ۴۲ کتابخانه با مجموعه مشارکت‌ها با ۱۱۱ کارمند دارد که به بیش از ۴۸ هزار عضو کتابخانه خدمت‌رسانی می‌کنند.

مقیمی جریان و مجموعه‌های فرهنگی قم پشتوانه نهاد کتابخانه‌های عمومی استان است؛ همه دستگاه‌های فرهنگی مکلف و موظف به حمایت از نهاد کتابخانه‌های عمومی برای اجرای برنامه‌های کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند.

وی خاطر نشان کرد: تاریخ نشان داده است، هر وقت ملت‌ ما، محکم‌تر و مقتدرتر در برابر جبهه کفر ایستاده، پیشرفت و توسعه ایران اسلامی و آرامش درونی جامعه بیشتر بوده است./