طرح خط‌کشی یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های استان قم

رئیس اداره ایمنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: با اعتباری بالغ بر ۱۸۷ میلیارد ریال، طرح خط‌کشی راه‌های این استان به طول یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، سید حسن خلیلی‌نیا روز یکشنبه در گفت‌وگویی قالب عملیاتی این پروژه گسترده را احیای خطوط امحا شده و اجرای خطوط تازه دانست و اظهار داشت: اولویت اصلی در احیا و اجرای خطوط ترافیک جاده‌ای در این طرح، محورهای شریانی و اصلی است که به‌صورت خط سرد و نقوش اجرا می‌شود.

وی درخصوص بازه زمانی پروژه، گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی و فراهم بودن دیگر آیتم‌ها دراجرای خطوط ترافیک جاده‌ای، تا پایان تابستان سال ۱۴۰۳ شاهد اجرای کامل آن خواهیم بود.

وی یادآور شد: خطوط ترافیکی نقشی بسیار مهم در هدایت ترافیک به‌ویژه در طول شب و روزهای بارشی مه‌گرفتگی راه‌ها دارد، به همین دلیل سعی عوامل فنی بر اجرای خطوط در سطح راه‌هایی است که به‌تازگی آسفالت شده و فاقد خط هستند.

خلیلی نیا افزود: باتوجه‌به رصد برخط راه‌های برون‌شهری استان، محورهای شریانی که خطوط ترافیکی آنها امحا و یا به دلیل اجرای روکش آسفالت، فاقد خط هستند تا پیش از شروع بارندگی‌ها، نسبت به اجرای خط‌کشی آنها اقدام شود.

وی در پایان ضمن تاکید جدی بر رعایت مقررات و اصول نگهداری خطوط ترافیکی گفت: مهمترین عامل در ماندگاری و بازتاب مناسب خطوط، عدم عبور خودرو، به‌ویژه در ساعات اولیه اجرا است که این مهم جز با تعامل و توجه رانندگان امکان‌پذیر نیست./