مجلس و دولت حل مشکلات پرستاران را با جدیت دنبال کنند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس باید قدردان زحمات شبانه‌روزی جامعه پرستاری باشند و بخشی از تلاش‌های شبانه‌روزی و زحمات این بخش از جامعه سلامت را با پرداخت به‌موقع کارانه‌ها و اضافه‌کاری آنان جبران کنند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در مراسم بزرگداشت روز پرستار در حرم حضرت معصومه(س) افزود: پرستاران بار سنگین غم و رنج سختی‌های بیماران خود را بر دوش دارند و تمامی حالات پر نوسان بیمار روی پرستار تأثیرگذار است.

وی به مشکلات جامعه پرستاری اشاره و ابراز داشت: مجلس و دولت وظیفه رفع مشکلات این قشر از جامعه سلامت را دارند که از جمله این مشکلات می‌توان به عدم پرداخت به‌موقع کارانه و تعرفه‌های پرستاران، پایین بودن مبلغ اضافه‌کاری و اضافه‌کاری‌های اجباری اشاره کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مسائلی چون کمبود امکانات، فراوانی مشکلات، بار سنگین رسیدگی به بیماران وظایف پرستاران را سنگین‌تر کرده و حتی در بسیاری از موارد پرستاران هستند که در اوقات شبانه‌روز به‌ویژه شیفت‌های شب و مواقعی که کمبود پزشک داریم این کمبود را جبران می‌کنند.

وی با اشاره به پرداخت نشدن معوقات کارکنان ازجمله معوقات پرستاران طی چند ماه گذشته گفت: باید مجلس به‌عنوان وکیل مردم و خادم ملت، برای حل مشکلات جامعه پرستاری نهایت تلاش خود را انجام دهد.

دستورالعمل تعرفه‎‌گذاری خدمات پرستاران با جدیت دنبال شود

دیگر نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر اینکه باید دستورالعمل تعرفه گذاری خدمات پرستاران در برنامه هفتم توسعه جزء برنامه‌های اصلی قرار گیرد، گفت: با همدلی و همراهی یکدیگر مسائل و مشکلات جامعه پرستاری را در دولت و مجلس در سطوح مختلف حل کنیم.

احمد امیر امیرآبادی فراهانی افزود: حل مشکلات جامعه پرستاری سبب ایجاد انگیزه بیشتر آنان برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی درمانی می‌شود.

وی ادامه داد: باید مشکلات جامعه پرستاری با برقراری جلسه‌ای با حضور مسئولان نظام پرستاری استان مطرح شود و این مشکلات جهت رفع به مسئولان و مدیران رده بالای کشوری انتقال یابد.

امیر آبادی گفت: در حال حاضر پرداخت تعرفه بسیار پایین است و عدد قابل‌توجهی نیست که امیدواریم با اعضای منتخب هیئت‌مدیره نظام پرستاری جدید اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

نماینده قم در مجلس با بیان اینکه در جریان پرداخت همه مشکلات پرستاران و همچنین کارکنان هستیم، ابراز داشت: همه این مشکلات به اعتبارات دولت برمی‌گردد که امیدواریم با همدلی و اتخاذ تمهیدات لازم مشکلات کارمندان در سطوح مختلف رفع شود./