هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس استان قم

زنگ آغاز هفته کتاب و کتابخوانی روز چهارشنبه در مدارس استان قم به صدا درآمد و کارشناسان امر درخصوص اهمیت مطالعه و انس با کتاب توضیحاتی را برای دانش آموزان ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، مراسم ویژه آغاز هفته کتاب و کتابخوانی نیز در دبیرستان پسرانه شهید هادی کریمی قم ترتیب یافته بود که با حضور مدیران کل آموزش و پرورش ،‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی قم زنگ کتاب و کتابخوانی به صدا درآمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم دراین آیین با بر شمردن ضرورت‌های مطالعه در ارتقای رشد دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان افزود: آینده کشور متعلق به افرادی است که اهل مطالعه و به دنبال کسب علم و دانش باشند.

امیرعلی عموزاده بر فرهنگ سازی در زمینه مطالعه کتاب تاکید کرد و گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در دنیا دستیابی به اطلاعات است بنابراین هرچه قدر سرانه مطالعه کتاب بیشتر باشد توسعه در کشورها بیشتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

وی گفت: با وجود اینکه در دنیای امروز کتابخوانی به شیوه‌های الکترونیک گسترش یافته اما هیچکدام از روش‌ها جای خواندن کتاب را نمی‌گیرد.کتاب به عنوان ابزار اصلی آگاهی بخشی در خانواده‌ها، همواره مورد توجه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم هدف از نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی را گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه خواند و اظهار کرد: این برنامه حرکتی فرهنگی است و سبب رشد جامعه می‌شود.

وی اظهار داشت: افزایش مطالعه در خانواده‌ها باعث جلوگیری از بروز ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فردی و اجتماعی است.

وی تلاش رسانه‌ها را در افزایش چشمگیر مراجعان به کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ مطالعه بسیار راهگشا دانست./