مردم از سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و تفریحات سالم استقبال می‌کنند

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه باید بسترهای تفریحات سالم در کشور فراهم شود، گفت: مردم از سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و تفریحات سالم استقبال می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، عزت‌الله‌ ضرغامی روز سه‌شنبه در حاشیه بهره‌برداری از دهکده گردشگری دشت بهشت قم در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: همچنین توسعه گردشگری ساحلی و دریامحور نیز با بکارگیری کشتی‌های کروز و قایق‌های ویژه با سوخت یارانه‌ای در دستور کار قرار گرفته‌است.

وی در ادامه بیان کرد: قم یکی از قطب‌های گردشگری است و سالانه میلیون‌ها نفر به این استان سفر می‌کنند اما زیرساخت‌های کنونی آن متناسب با جایگاه خاص آن نیست.

ضرغامی یادآور شد: در کنار اقدامات جاری در حوزه توسعه زیرساخت‌های گردشگری زیارت، در موضوع گردشگری تفریحی و توریستی نیز اقداماتی آغاز شده تا مسافران و زائرانی که وارد این استان می‌شوند استفاده حداکثری از آن داشته باشند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از فاز نخست دهکده گردشگری دشت بهشت قم،گفت: روستای نایه و پیرامون آن بخاطر موقعیت جغرافیایی که دارد در فصول مختلف سال بخصوص در فصل گرم سال، شرایط بسیار مناسبی را جهت امور تفریحی بوجود آورده‌است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: دهکده گردشگری دشت بهشت تا قبل از این یک بیابان بود که امروز تبدیل به یک نقطه بکر گردشگری شده‌است.

ضرغامی رفع موانع احداث و توسعه مناطق گردشگری را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم یاد کرد و ادامه داد: طی دو سال اخیر مشکلات و موانع ۵۰ طرح گردشگری در کشور برطرف شده‌است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: دهکده دشت بهشت بخاطر نزدیکی به استان مرکزی می‌تواند خدمات همزمانی به مردم قم و شهرهای اطراف بدهد.

ضرغامی با اشاره به ضرورت ورود نقدینگی به توسعه زیرساخت‌های گردشگری، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سودآور است و هزینه‌های اولیه به جیب سرمایه‌گذاران باز می‌گردد./