خانه‌های ویلایی شهرک پرنیان قم در مرحله سفت‌کاری واگذار می‌شود

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امکان واگذاری خانه‌های ویلایی شهرک پرنیان قم در مرحله سفت‌کاری و اسکلت به متقاضیان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، مهران اسدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی افزود: هدف از تصمیم این است تا متقاضیان بتوانند طبق خواسته و سلیقه خود و باتوجه‌به آورده‌ای که دارند نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه متراژ خانه‌های ویلایی این شهرک ۳۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است، اضافه کرد: توجه به سبک معماری اصیل ایرانی و اسلامی و سنت‌های دیرین زندگی اجتماعی در این سایت موردتوجه بوده‌است.

امکان واگذاری خانه‌های ویلایی شهرک پرنیان قم در مرحله سفت‌کاری وجود دارد
 نمونه ای از طرح اولیه خانه‌های ویلایی در شهرک پرنیان قم


اسدی با بیان اینکه در طرح‌های نهضت ملی مسکن در استان قم تلاش شده تا مشکلات و معایب طرح مسکن مهر تکرار نشود، عنوان کرد: توجه به پیوست‌های فرهنگی، عرض معابر و معیشت محوری در سایت های ویلایی نهضت ملی مسکن قم در طایقان و پرنیان انجام‌گرفته است.

سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار گرفته است. روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان قرار گرفته است.

متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.

امکان واگذاری خانه‌های ویلایی شهرک پرنیان قم در مرحله سفت‌کاری وجود دارد
 سند تک برگ شهرک پرنیان قم


به گفته معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم در مطالعات طراحی سایت شهرک پرنیان تمام نیازهای عمومی ساکنان در برخورداری کافی از سرانه‌های آموزشی، تفریحی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی دیده شده و کمبودی در این زمینه‌ها شاهد نخواهیم بود.

اسدی یادآور شد: سایت پرنیان قم به‌خاطر نزدیکی به نقاط کوهستانی استان از نظر شرایط جغرافیایی، ویژگی‌های دلپذیرتری را برای متقاضیان نهضت ملی مسکن به وجود آورده است.

امکان واگذاری خانه‌های ویلایی شهرک پرنیان قم در مرحله سفت‌کاری وجود دارد
 نمونه از ماکت اولیه واحدهای ویلایی شهرک پرنیان