۱۷ مرکز فعال مشاوره خانواده و ازدواج در قم

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان قم از افزایش مراکز مشاوره خانواده و ازدواج از ۱۷ به ۲۵ مرکز تا پایان امسال دراین استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، روح الله مقدم روز دوشنبه در گفت وگویی گفت: به منظور تسهیل در امر ازدواج و رفع مشکلات زوج ها، تاکنون ۱۷ مرکز مشاوره خانواده و ازدواج توسط این اداره‌کل ایجاد شده‌است تا شهروندان بتوانند از مشاوره علمی بهرمند شوند و امیدواریم تا پایان سال به ۲۵ مرکز افزایش یابد.

وی اظهار داشت: همچنین اولین مرکز تخصصی ازدواج ،خانواده و جمعیت در کشور در شب میلاد پر برکت امام حسن عسکری(ع) با موضوعات متنوع برگزاری کارگاه‌های پیش از ازدواج ،همسان گزینی ،تسهیل برگزاری مراسم‌های ازدواج ،مشاوره خانواده ،حمایت از طرح های فرزندآوری و توسعه مشارکت اجتماعی با حضور مسئولین وزارتخانه و استان افتتاح شد.

مقدم گفت: راه‌اندازی این مرکز با هدف کمک به توسعه فرهنگ ازدواج ،واسطه‌گری و مشاوره به هنگام در امر ازدواج بوده‌است.

وی همچنین در خصوص اصلاح یا بهبود فرهنگ ازدواج بخصوص کاهش تشریفات و آسان سازی آن و ظرفیت‌های قم در این زمینه گفت: این استان ابا عنایت به جو فرهنگی غالب و وجود اماکن مقدس ، حوزه علمیه ، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دارای اساتید مجرب و اثرگذار در سطح کشور می‌باشد که باید از این فرصت به نفع وقوع ازدواج درست ،به هنگام و انتخاب درست نهایت بهره را برد.

معاون جوانان اداره‌کل جوانان و ورزش قم افزود:یکی از اهداف مرکز تخصصی ازدواج،خانواده و جمعیت تسهیل مراسم ازدواج ،جلب کمک خیرین و ارزان سازی وقایع مرتبط با ازدواج است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی استان قم شرایط خوبی را می‌توان ایجاد کرد تا از ادبیات و هنر مانند تئاتر و سینما و همچنین معتمدین محلی جهت تسهیل امر ازدواج کمک گرفت./