انعقاد قرارداد ۱۰شرکت سازنده مسکن برای دریافت تسهیلات با بانک‌های قم

رییس اداره هماهنگی و امور اجرایی اداره‌کل راه و شهرسازی قم، از اتصال و قرارداد ترهین (انعقاد قرارداد شرکت‌های سازنده مسکن با بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی) ۱۰ شرکت با بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات و تزریق آن به پروژه‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان قم، سید وحید حسینی روز شنبه اظهار کرد: تسهیلات بانکی پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی با باز پرداخت ۱۷ساله است که البته بخشی از این تسهیلات به پروژه‌ها تزریق شده‌ است.

وی اظهار داشت: در استان قم سایت‌ها و کارگاه‌های متعدد ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن فعال و دایر است که متقاضیان این واحدها تا زمان تحویل، هر سه ماه یک‌بار ۴۰۰ میلیون ریال واریز می‌کنند.

وی افزود: ملاک میزان آورده متقاضیان، قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع واحد مسکونی با درنظر گرفتن ضرایب تعدیل است که مبلغ تسهیلات بانکی از مجموع آورده کسر خواهد شد.

حسینی با اشاره به وجود ۵۵ شرکت در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان اظهار کرد: تاکنون قرارداد ترهین ۱۰ شرکت با بانک‌ها منعقد شده و تسریع در قرارداد شرکت‌های باقی مانده در دستور کار این اداره‌کل است.

وی گفت: با انعقاد قرارداد و اتصال تمامی شرکت‌ها با بانک‌های عامل، شاهد رونق ساخت‌وساز و شتاب در تکمیل واحدها دراستان قم خواهیم بود./