کشور به نیروی انسانی کارآمد و انقلابی نیاز دارد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نیاز کشور به نیروی انسانی کارآمد و انقلابی گفت: ما در کشور کمبود منابع انسانی داریم؛ البته نمی‌گویم نیست ولی بین آنچه هست و آنچه باید باشد فاصله زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ،‌ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دردیدار رئیس دانشگاه معارف اسلامی افزود: اگر نیروهایی با انگیزه در آموزش و پرورش تربیت شوند، این افراد بعد از ورود به دانشگاه دچار خود باختگی نخواهند شد.

وی دانشگاه معارف را مجموعه‌ای با برکت در تربیت کادر و نیروی انسانی مناسب توصیف کرد و ابراز داشت: کار آموزش سختی‌های خود را دارد. اساساً تربیت کادر و نیروی مناسب آن هم در جایگاه استاد، کار ساده‌ای نیست.

امام جمعه قم ادامه داد: از مرحله گزینش گرفته تا فارغ التحصیلی و حتی زمانی که شخص در یک محیط دانشگاهی یا مراکز دیگر مشغول به خدمت می‌شود، شما همیشه این دغدغه را دارید که این نیرو آیا آنگونه که از آن انتظار می‌رفته، عمل کرده است یا خیر؟

نباید نسبت به مسائل جامعه بی‌تفاوت بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان تعدادی از ویژگی‌های شخصیتی پیامبر گرامی اسلام(ص)‌ پرداخت و گفت:‌ در حالات آن حضرت گفته‌اند که همیشه مشغول فکر و اندیشه بودند و بی‌تفاوت از کنار مسائل عبور نمی‌کردند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در جای دیگری راجع به ویژگی‌های ایشان آمده‌است:‌ پیامبر اکرم (ص)‌ اگر کار خوبی را می‌دید که در جامعه انجام شده‌است، آن را تحسین می‌کرد و علاوه بر تحسین، آن را تقویت می‌نمود. و کار زشت و ناپسند را تقبیح می‌کرد؛ ولی به تقبیح بسنده نمی‌کرد و پایه‌های آن کار زشت را سُست می‌نمود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر ما بتوانیم فارغ التحصیلانی را با این شیوه و سیره نبی گرامی اسلام(ص) تربیت کنیم، بسیاری از مشکلات جامعه ما حل خواهد شد. اگر نیروهایی با انگیزه در آموزش و پرورش تربیت شوند، این افراد بعد از ورود به دانشگاه دچار خود باختگی نخواهند شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه معارف خاطر نشان کرد: من خیلی به مجموعه شما علاقه مند هستم و امیدوارم روز به روز بتوانید امکانات بیشتری جذب کنید و گزینش‌های بیشتر و بهتری داشته باشید و بتوانید در مسائل اخلاقی، تربیتی و علمی نسبت به دیگر مجموعه‌های آموزشی کشور سرآمد باشید.

شهید مطهری؛ الگوی مناسب در مسئله آموزش و تربیت

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در پایان سخنان خود، شهید مطهری را به عنوان یک الگوی مناسب در مسئله آموزش و تربیت مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ما باید افرادی را مثل شهید مطهری تربیت کنیم که زمانی که امتحان معقول و منقول شرکت کرده بود گفتند اگر نمره بالاتر از بیست داشتیم به شما می‌دادیم./