خانه‌های ۳۰۰ متری ویلایی در شهرک پرنیان قم در حال ساخت است

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: از ابتدای آبان‌ماه عملیات ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار برای متقاضیان تخصیص شده در فاز اول شهرک پرنیان شروع‌ شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از اداره کل راه و شهرسازی قم، حسین زنجیرانی فراهانی در گفت و گویی اظهار داشت: شهرک جدید التاسیس پرنیان در ۲۱ کیلومتر پردیسان، محدوده روستای قلعه چم قرار دارد که ساخت بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی در بلندمدت سیاست‌گذاری شده و توسعه همه‌جانبه آن در دستور کار استان است.

وی افزود: در این شهرک عملیات ساخت واحدها از ابتدای آبان ماه آغاز شده‌است که پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت دو سال ساخت خانه‌های این شهرک در فاز اول به پایان برسد.

زنجیرانی توضیح داد: فاز اول این شهرک ۱۷۰ هکتار است که یک‌هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی نهضت ملی و یک هزار قطعه زمین جوانی جمعیت در این فاز احداث و یا واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: در شهرک پرنیان، ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی‌شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم واحدهای یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی با حداکثر ۱۰۰ متر زیربنا احداث می‌شود.

زنجیرانی اظهار کرد: متقاضیان فاز اول پرنیان، آن دسته از افرادی هستند که داخل پروفایل ثبت نامی آن‌ها تخصیص پروژه پرنیان درج‌شده است.برای سایر متقاضیان که خواستار تخصیص در شهرک پرنیان هستند در فاز دوم و سوم به ترتیب ۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری کارسازی خواهد شد.

وی در خصوص نحوه ساخت واحدهای شهرک پرنیان گفت: ساخت واحدها به‌صورت واگذاری زمین انفرادی است که متقاضی با دریافت زمین، خود از ابتدا تا انتها نسبت به ساخت اقدام می‌کند و یا به‌صورت اسکلت و سفت‌کاری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت تا وی به سلیقه و با توجه به آورده خود، اقدام به تکمیل فضای درونی ساختمان کند./