سارق منازل خالی از سکنه با ۱۱ فقره سرقت دستگیر شد

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم گفت: سارق منازل خالی از سکنه با ۱۱ فقره سرقت در این استان دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس قم، سرهنگ جعفر عباسعلی پور روز سه‌شنبه اظهار داشت: افزایش وقوع سرقت از منازل خالی از سکنه در سطح شهر قم، باعث شد موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گیرد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان در بررسی‌های اولیه پی بردند سارق یا سارقان بدون هیچ‌گونه تخریب به روش دیوار روی داخل حیاط منازل شده و اقدام به سرقت شیرآلات و سایر اموال کرده‌اند.

عباسعلی پور ادامه داد: در تحقیقات گسترده ماموران پلیس آگاهی استان مشخص شد سرقت‌ها توسط فردی سابقه‌دار و حرفه‌ای به هویت معلوم صورت‌گرفته است که پس از شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی با دستگاه قضایی استان با انجام یک‌سری اقدامات پلیسی صورت‌گرفته نامبرده دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شد.

وی افزود: متهم در بازجویی به‌عمل‌آمده ابتدا منکر هرگونه سرقت بوده که در نهایت با ارائه مستندات و دلایل موجود و تحقیقات علمی و پلیسی انجام شده متهم به ۱۱ فقره سرقت از منازل خالی از سکنه اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: متهم در اعترافات خود اظهار داشته در خیابان اصلی محل سکونت خود تردد و ضمن شناسایی محل‌های سرقت، در فرصت مناسب و خلوتی شب، اقدام به سرقت می‌کرده است.

عباسعلی پور بیان داشت: در ادامه خریدار اموال مسروقه نیز در یک عملیات ضربتی شناسایی و دستگیر و در بازرسی از گاراژ ضایعاتی وی مقادیری سیم و کابل هوایی اداره برق کشف شد.

رییس پلیس آگاهی استان قم ابراز داشت: در بررسی به‌عمل‌آمده دراین‌خصوص مشخص شد کابل‌های مکشوفه مربوط به ۳ فقره سرقت سیم و کابل اداره برق است که دراین‌خصوص پرونده تشکیل و پس از انجام تحقیقات تکمیلی متهمان با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند./