جشنواره مطبوعات در تقویت مهارت تخصصی خبرنگاران نقش محوری دارد

رییس گروه امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فعالیت ۵۳۴ رسانه دارای مجوز در استان گفت: جشنواره مطبوعات در تقویت مهارت تخصصی خبرنگاران نقش محوری دارد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلیان ظهر دوشنبه در گفتگو خبرنگاران با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم، اظهار داشت: این جشنواره ویژه اهالی رسانه استان قم است و آثار ارسالی خبرنگاران می‌بایست در یکی از رسانه‌های دارای مجوز فعالیت از هیئت نظارت بر مطبوعات، شامل نشریات مکتوب، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و رسانه‌های الکترونیک منتشر شده باشد.

رییس گروه امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ضمن دعوت از اهالی رسانه قم به شرکت در جشنواره مطبوعات استان، بیان داشت: برگزاری این جشنواره می‌تواند موجب رقابت سالم حرفه‌ای میان اهالی رسانه شود که نتیجه آن تقویت مهارت تخصصی و رشد کیفی تولیدات رسانه‌ای است.

اسماعیلیان بیان داشت: قم یکی از استان‌های پُر خبر در کشور است که اخبارهای این شهر در ابعاد مختلف برای کشور مهم است و به همین دلیل نقش و مسئولیت خبرنگاران و رسانه‌ها در این استان بسیار پررنگ و اثرگذار است.

وی عنوان کرد: قم ظرفیت بالایی در حوزه رسانه دارد و به واسطه استقرار حوزه علمیه قم در جوار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س)، یکی از مهمترین تأمین کننده‌های محتوا در حوزه علوم اسلامی و انسانی است.

وی در ادامه به ارائه آماری از رسانه‌های استان قم پرداخت و گفت: در حال حاضر ۵۳۴ رسانه دارای مجوز در استان قم مشغول به فعالیت هستند.

رییس گروه امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بیان داشت: ۳۱۰ رسانه مکتوب، ۹۶ رسانه الکترونیکی برخط و ۱۲۸ رسانه الکترونیکی غیر برخط در قم مجوز فعالیت دارند.

اسماعیلیان با اشاره تنوع رسانه‌های مکتوب در استان قم بیان داشت: در حال حاضر استان قم دارای ۷ روزنامه، ۹ هفته نامه، ۲ دوهفته نامه، ۲۰ ماهنامه، ۴ دوماهنامه، ۱۱۶ فصلنامه، ۱۳۷ دوفصلنامه و ۱۵ سالنامه است.

رییس گروه امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه رسانه‌های الکترونیکی برخط در استان قم شامل سه خبرگزاری و ۹۳ پایگاه خبری است، ابراز داشت: در رسانه‌های الکترونیکی غیر برخط (دیجیتال) نیز قم دارای تعداد ۸ ماهنامه، ۴۸ فصلنامه، ۷۰ دوفصلنامه، یک سالنامه و ۲ دوماهنامه است./