افق قم در لیگ دسته یک والیبال آرتین خراسان را شکست داد

تیم افق کریمه قم در چارچوب هفته هشتم لیگ دسته یک والیبال کشور موفق به شکست آرتین خراسان شد تا به چهارمین پیروزی متوالی خود دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، این دیدار که شامگاه جمعه در سالن ورزشی شهدای دروازه ری قم برگزار شد، تیم افق قم با نتیجه سه بر ۲ میهمان خود آرتین خراسان را شکست داد.

تیم افق قم ست‌های اول، سوم و پنجم این دیدار را به ترتیب یا نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۲ به سود خود خاتمه داد. آرتین خراسان نیز ست‌های دوم و چهارم را با نتایج ۲۶ بر ۲۴ و ۲۶ بر ۲۴ با پیروزی پایان رساند.

تیم افق قم با پیروزی در این دیدار با ۱۳ امتیاز در رده پنجم و آرتین خراسان با ۱۱ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارند.

در گروه دوم لیگ دسته یک والیبال، تیم های رازین پلمیر، افق قم، مقاومت ماکو، عقاب نهاجا، درنالار ارومیه، کود گلفام آمل، ملوان تهران، آرتین، شهرداری آزادشهر، مس مشگین شهر، فولاد مبارکه سپاهان و رعد پدافند در مرحله مقدماتی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مسابقات دور مقدماتی به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود و در پایان مرحله مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله پلی‌آف و حذفی صعود می‌کنند. مراحل پلی‌آف لیگ دسته یک مردان به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار خواهد شد.

دیدار رده‌بندی و نهایی لیگ دسته یک مردان سال ۱۴۰۲ نیز به صورت تک مسابقه است. قهرمان و نایب قهرمان این رقابت‌ها سهمیه حضور در لیگ برتر والیبال سال ۱۴۰۳ را به دست خواهند آورد./