هیچ آب شربی برای فضای سبز جنگلی استفاده نمی‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای فضای سبز جنگلی هیچ آب شربی استفاده نمی‌شود، گفت: در پردیسان نیز برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده نمی‌شود و تاکید ما بر این است که آب شهری نباید در فضای سبز استفاده شود. به گزارش قم نما به نقل […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه برای فضای سبز جنگلی هیچ آب شربی استفاده نمی‌شود، گفت: در پردیسان نیز برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده نمی‌شود و تاکید ما بر این است که آب شهری نباید در فضای سبز استفاده شود.

به گزارش قم نما به نقل از شهرنیوز، پیام جوادیان بابیان اینکه در سال ۹۵ با استفاده از نیروهای متخصص طراحی شبکه‌های آب در این سازمان صورت می‌گیرد، گفت: طبق اعلام مشاور سازمان در ۲۰ اسفند ۹۶ مساحت کل فضای سبز ۲ هزار و ۱۶۷ هکتار بوده که ۴۹۲٫۸ هکتار شهری و فضای سبز جنگلی هزار و ۶۷۵ بوده و آب مورد نیاز برای فضای سبز جنگلی نیم لیتر و فضای سبز شهری ۰٫۸۵ لیتر در شرایط بهینه اعلام شده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه با این آمار آب مورد نیاز فضای سبز شهر قم هزار و ۲۵۶ لیتر در ثانیه بوده است، خاطرنشان کرد: وضعیت چاه‌های در اختیار شهرداری کاملاً شفاف‌سازی شده و هیچ چاه غیرمجازی در فضای سبز استفاده نمی‌شود و با این وجود کل آب‌های چاه‌های در اختیار شهرداری ۵۴۴ لیتر در ثانیه است.
جوادیان میزان آب شرب مورد استفاده فضای سبز در سال را ۸۵٫۲ لیتر در ثانیه معادل ۲٫۳ میلیون مترمکعب در سال بوده است، گفت: هم حق‌النظارت بابت این میزان مصرف پرداخت می‌شود که بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان در سال است و هم آب‌بها بابت آب شرب طبق سرانه مصرف شهروندان پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه برای فضای سبز جنگلی هیچ آب شربی استفاده نمی‌شود، تصریح کرد: در پردیسان نیز برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده نمی‌شود و تاکید ما بر این است که آب شهری نباید در فضای سبز استفاده شود.