نیروهای مسلح سدی آهنین برای حفاظت از کشور

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:‌ امروز نیروهای مسلح ما سدی آهنین و دژی تسخیر ناپذیر هستند که پیوسته در حال تلاش، خدمت، پیشرفت و خلق کارهای مهم در عرصه حفاظت و حراست از کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار جمعی از مدیران ارشد وزارت دفاع افزود:‌ امروز شعار زیبای «ما می‌توانیم»، در نیروهای مسلح، با فرماندهی رهبر معظم انقلاب -مدظله العالی-، جامه عمل پوشیده است و نشان دهنده آن است که اگر در جایی نتوانسته‌ایم به اهداف خود دست پیدا کنیم، مدیران و مسئولان آن عرصه نتوانسته‌اند به خوبی از ظرفیت‌های لازم استفاده کنند.

وی تهدیدات نظامی دشمنان را تهدیداتی توخالی ارزیابی کرد و اظهار داشت: این تهدیدات، توخالی است؛ چرا که آگاهی دشمنان نسبت به قدرت نظامی کشور، بیش از خود مردم ماست و به خوبی می‌دانند که کاری از پیش نخواهند برد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، معنویت را عنصری ضروری در پیشبرد اهداف توصیف کرد و خطاب به مدیران ارشد وزارت دفاع اذعان داشت: شما باید در کنار ارتقاء تخصص خود، مسیر معنویت را نیز دنبال کنید؛ چرا که داشتن سلاح و ابزار، بدون اراده قوی و معنویت، راه به جایی نخواهند برد و این اراده قوی و معنویت درونی است که می‌تواند این نظام اسلامی را به نقطه‌ای برساند که إن شاء الله منتهی به ظهور امام زمان -عجل الله تعالی فرجه- شود.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی -قدس سره- و حماسه خونین پانزدهم خرداد گفت: برای اینکه بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم که برای ادامه راه انقلاب به چه اموری نیاز داریم؟، باید ابتدا بدانیم که این انقلاب با چه نگاهی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: رهبری و مردم، در پرتو عنایات الهی، به عنوان سه ضلع مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرین بودند و در ادامه راه نیز باید همچنان این امور حفظ و تقویت شوند. حضرت امام خمینی -قدس سره- پیوسته به آیه شریفه «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّه» تکیه داشتند و هدف بزرگ خود که «یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَی النّورِ» بود را به کمک خداوند و با همراهی مردم محقق ساختند؛ مردم نیز چون این رهبر را در راستای اهداف الهی می‌دیدند، با ایشان همراهی کردند.

امام جمعه قم با اشاره به تحولی که انقلاب اسلامی در جامعه ایجاد نمود، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی بدون اسلحه؛ بلکه با تحول قلوب پیروز شد و این خروش ملی مردم سبب شد تا نیروهای مسلح آن زمان با این سؤال مواجه شوند که ما به چه کسی خدمت می‌کنیم؟ آیا به مردم خدمت می‌کنیم؟ درحالی که مردم در مقابل ما هستند؟! و این شد که ارتش به صف مردم پیوست./